Hlavní navigace

Český rozhlas 4 - Radio Wave úspěšně spustil vysílání

[Tisková zpráva] V pátek 13. ledna 2006 přesně ve 13 hodin a 13 minut se premiérově do éteru ozval moderátorský hlas Veroniky Mayerové, která na vlně 100,7 FM pozdravila první posluchače Rádia Wave. Za mohutného doprovodu novinářů přišel nové stanici popřát generální ředitel Českého rozhlasu Ing. Václav Kasík.

Sdílet

Mezi „patrony“ Rádia Wave, kteří si nenechali start nové stanice ujít, se zařadili přímo ve studiu Českého rozhlasu známé osobnosti české taneční scény či například Roman Holý. Právě ten byl také prvním hostem vysílání a symbolicky pokřtil svými slovy ještě novotou zavánějící mikrofony. DJ Tráva si jako překvapení pro posluchače ČRo 4 připravil speciální tříhodinový set.

Jedním z hlavních programových bodů nově vzniklého rádia jsou pořady věnované širokému spektru hudebních žánrů. Z programu následujících dní lze mimo jiné vybrat:

  • sobotní Stage od 20:00 ve spolupráci s EBU (Evropská vysílací unie) uvedl záznam vystoupení Mikea Skinnera aka The Streets z Oxygen festivalu v irském Dublinu.
  • V neděli ve 12:00 uvádíme historicky první hitparádu Wave chart s Richardem Krajčem a Petrem Meškánem.
  • Pondělní večer od 22 hodin bude patřit hiphopovému vysílání To Da Beat Yo, které po dlouhé době strávené na internetu a střední vlně konečně dostane důstojný prostor v českém éteru.
  • V úterý večer trochu přitvrdíme – Rae z Clou provede světem punk-rocku.
  • Ve středu večer se podíváme na Jamajku s Joshuou,
  • Čtvrtek večer bude patřit Karlu Buriánkovi, který nás provede od kytar k syntezátorům, od punku přes electro k hiphopu a zase zpátky.
  • Páteční Wawe Sound přinese překvapení ;-)

Cílem Českého rozhlasu 4 – Rádio Wave je rovněž komunikace s posluchači a snaha zapojit je do spolupráce na vytváření programu. Rádio aktivně využívá veškeré dostupné prostředky komunikace zapojené přímo do vysílání (telefon, sms, icq, chaty atd. ). Touto cestou budou probíhat různé soutěže, diskuze, dotazy na hosty atd. „Již v prvních hodinách vysílání jsme zaznamenali bohatou smršť sms zpráv. Reakce chodily z celých Čech, kdy i někdy velmi překvapení posluchači psali do studia, že si naladili Rádio Wave na samotných hranicích republiky,“ doplnil šéfredaktor Rádia Wave Ladislav Kylar. Do budoucna podle jeho slov plánuje tým rádia pravidelně vyrážet za posluchači – například ke školám, do klubů, na festivaly, sportovní akce atd.

Český rozhlas 4 – Rádio Wave vysílá pro Prahu a střední Čechy z výkonného vysílače na Cukráku, jehož dosah je až do velmi vzdálených míst. Na frekvenci 100,7 FM pokrývá vysílání téměř celé střední, dále částečně jižní, východní, západní i severní Čechy. V digitální síti bude vysílání dostupné od 9. února v Praze, Brně a Ostravě. Samozřejmostí je vysílání po internetu, na domovském serveru www.wave.cz či např. na www.live.cz.

Hudební dramaturgie Radia Wave se soustřeďuje zejména na sledování současných trendů muziky, velký důraz klade na pečlivý výběr jednotlivých skladeb. Do playlistu zahrnuje hip-hop a r´n´b, kvalitní kytarovou scénu a také širší záběr domácí hudební produkce. Výběr doplňuje tzv. chytrý pop, punk-rock a další menšinové hudební žánry, které v českém éteru nejsou příliš slyšet, jako jsou nu-punk, nu-metal či nu-hardcore. Český rozhlas 4 – Rádio Wave má před sebou ještě dlouhou cestu, již nyní však nabízí alternativu ke stávajícímu komerčnímu éteru, která tady byla už hezky dlouho zapotřebí, uzavřel Ladislav Kylar.

Kontakty: Posluchačské SMS: 907 77 04, formát zprávy je „RW + volný text“.
ICQ: 244 238 260
Email: radiowave@roz­hlas.cz
Telefon do redakce: 22 155 2336
Telefon do studia: 22 155 2333
Web: www.wave.cz