Hlavní navigace

ČESKÝ ROZHLAS 4 – RADIO WAVE ZAHÁJIL VYSÍLÁNÍ Z NOVÉHO STUDIA NA ŽIŽKOVĚ

[Tisková zpráva] Řádné vysílání z nově vybudovaného studia na Žižkově zahájil ve středu 19. července ve 13 hodin Český rozhlas 4 - Radio Wave. Pro stanici se tak podařilo vytvořit profesionální a moderní prostředí vyhovující jejím požadavkům na dynamické vysílání pro mladé posluchače.

Sdílet

Radio Wave se do zrekonstruované budovy v Jeseniově ulici přestěhovalo z provizorních prostor na Vinohradech. Rekonstrukce bývalého objektu výpočetní techniky Českého rozhlasu, pocházejícího ze 70. let minulého století, trvala přibližně šest měsíců. Autorem projektu je Ing. Arch. Vladimír Šenkýř (Studio Corha Jihlava), který také navrhl interiérové řešení obou studií včetně vysílacího pracoviště (mixážní stoly). Návrh interiéru ostatních prostor stanice provedl nedávný absolvent FA ČVUT a současný student designu na UMPRUM Ing. Arch. Tomáš Legner. Stavbu provedla firma Intersono SG a.s. (Ostrava). Interiér pak dodala firma PFD.

„Radio Wave neopomíjí tradici ČRo. Samostatné pracoviště na Žižkově však vytváří lepší podmínky pro rozvoj stanice a je pro nás přínosem zejména po technologické stránce,“ řekl dnes ředitel ČRo 4 – Radio Wave Ladislav Lindner-Kylar. Stanice má nyní k dispozici době dvě studia, z nichž jedno je určeno pro vysílání (včetně pracoviště DJ s gramofony a CD přehrávači), druhé je určeno převážně pro předtáčení příspěvků, rozhovorů atd. Zároveň může sloužit jako záložní studio v případě výpadku hlavního vysílacího pracoviště. Obě studia jsou osazena digitálními mixážními pulty DHD, mikrofony Electrovoice EV-20 a AKG, DJ pracoviště pak gramofony Technics SL-1210MK2, mixážními CD Pioneer CDJ-100S a mixpultem Pioneer DJM-500. Samotné vysílací pracoviště je, na rozdíl od většiny ostatních stanic Českého rozhlasu, koncipováno jako samoobslužné, vysílání může odbavovat sám moderátor z vysílacího systému Cartmaster.