Hlavní navigace

Český rozhlas a Rádio Česko se prezentují na veletrzích digitálních technologií Invex a Digitex

[Tisková zpráva] [Praha 19. 10. 2005] Český rozhlas se na letošních veletrzích digitálních technologií Invex a Digitex v Brně (24. - 27.10.) bude prezentovat stánkem ČRo 1 - Radiožurnálu, ve kterém se představí jeho sesterská zpravodajsko - publicistická stanice "Radio Česko" pro digitální vysílání. Ta na brněnském veletrhu v premiéře uvede svůj rozšířený denní program, který bude součástí nabídky nových stanic digitálního vysílání Českého rozhlasu.

Sdílet

Expozici umístěnou v pavilónu D ve stánku č. 16 bude tvořit vysílací studio a tzv. newsroom, zázemí zpravodajské stanice, kde se vysílání připravuje. Po celou dobu konání veletrhů bude „Radio Česko“ vysílat přímo z této expozice. Návštěvníci tak na místě uvidí, jak vysílání digitální stanice „Radio Česko“ vzniká, jak redaktoři připravují a vysílají jednotlivé relace.

Zástupci Českého rozhlasu návštěvníky seznámí s vysílacími technologiemi, představí projekty pro digitální vysílání, zejména celkovou koncepci a strategii a nové programové projekty – kromě Rádia Česko i stanice D-Dur a Leonardo. Tyto projekty mají obohatit programovou nabídku Českého rozhlasu v oblasti zpravodajství, klasické hudby a populárně naučných pořadů a byly připraveny pro vysílání v nových digitálních systémech DVB a DAB.

V rámci expozice Českého rozhlasu se představí i společnosti,které se na realizaci digitálního rozhlasového vysílání podílejí.

Zástupce firmy Teleko, s.r.o. představí záměr na vybudování celoplošného pokrytí České republiky signálem zemského digitálního rozhlasu T-DAB (v pondělí 24. 10. ve 14:00).

České radiokomunikace ve spolupráci s Českým rozhlasem připravují program přednášek na nejaktuálnější témata ( v úterý 25. 10. v 10:00 a 14:00, ve středu 26. 10. v 10:00): Pět let zkušeností rozhlasového vysílání v experimentálním provozu digitálního multiplexu DVB-T, digitální rozhlasové vysílání T-DAB – zkušenosti z experimentálního vysílání, pokusné vysílání digitálního rozhlasu na středních vlnách v systému DRM, perspektiva dalších aplikací v rozhlasovém vysílání (např. RDS-TMC).

Společnost Teleasist představí celoplošné vysílání dopravních informací v systému RDS-TMC ( ve středu 26. 00. ve 14: 30). Systém je prvním v postkomunis­tických zemích a pracuje v souladu se standardy EU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).