Hlavní navigace

Český rozhlas Dvojka - poklady z archivu: Louis Armstrong v Lucerně

[Tisková zpráva] Na sobotní večer Český rozhlas Dvojka připravil zajímavou lahůdku - komentovaný záznam nezapomenutelného koncertu Louise Armstronga z roku 1965 s exkluzivním interview pro tehdejší Čs. rozhlas.

Sdílet

Byla polovina šedesátých let a v Československu tzv. tálo. Politicky, společensky, však je to dobře známo. Geniální manažer Spurný zval do Lucerny velké hvězdy a podařil se mu věru mistrovský kousek. Takříkajíc „přivezl“ Armstronga.

„Pro mě to byla legenda, sbíral jsem jeho desky, ale nějak jsem si neuvědomoval, že je to živej člověk a najednou tu byl, smál se a podával mi ruku“ vzpomíná na ten nezapomenutelný okamžik Jiří Suchý.

Český rozhlas Dvojka Vám v cyklu Poklady rozhlasového archivu nabídne kompletní záznam tohoto vystoupení v sobotu 12. března od 20 hodin. Vedle jazzových standardů uslyšíte i dokonale zachycenou atmosféru, která je podle dalších pamětníků opravdu neopakovatelná. Součástí nahrávky je také rozhovor s Louisem Armstrongem, který exkluzivně pro zlatý fond Československého rozhlasu natočil rozhlasový hlasatel a milovník jazzu Jaroslav Čmehil. Poslechněte si, jak těžké bylo pro světovou hvězdu vyslovit „slivovice“ a co mínil o českých ženách. To vše doplní Český rozhlas Dvojka několika obrázky z pamětí posluchačů, kteří nám napsali svou historku o tom, jak „šli na Armstronga“. Pojďte na něj po letech znovu!

Poklady z archivu – Louis Armstrong v Lucerně (1965) – sobota 12. března od 20:00

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).