Hlavní navigace

ČESKÝ ROZHLAS KOLAUDOVAL HISTORICKOU BUDOVU NA VINOHRADSKÉ 12

[Tisková zpráva] Po kompletním dokončení rekonstrukce na konci března 2011 tak na pražských Vinohradech vyrostl ucelený rozhlasový komplex ohraničený ulicemi Vinohradská, Balbínova a Římská. Ten se stal důstojným sídlem Českého rozhlasu jako moderního, dynamicky se rozvíjejícího a technologicky vyspělého média veřejné služby 21. století. Kolaudace poslední části rekonstruované historické budovy proběhla v dubnu 2011.

Sdílet

Rekonstrukce historického sídla Českého rozhlasu proběhla v několika vlnách. První etapa se konala již v letech 2004 a 2005. Druhá – svým rozsahem výrazně významnější – byla zahájena v září 2007. Po zpřístupnění recepce a administrativní části historické budovy Českého rozhlasu v červenci 2009 se podle slov prozatímního ředitele ČRo Petera Duhana dostala stavba kvůli dlouhodobě kumulovaným a bývalým vedením rozhlasu neřešeným problémům do patové situace. Tato situace byla po dlouhých jednáních vedení Českého rozhlasu se zástupci zhotovitele – OHL ŽS a HOCHTIEF CZ – vyřešena 25. října 2010, kdy strany podepsaly dohodu o dokončení rekonstrukce historické budovy Českého rozhlasu.

„Jsem velmi rád, že se na podzim loňského roku společným vyjednáváním podařilo dosáhnout dohody, která umožnila dokončení rekonstrukce historické budovy tak, aby opět byla důstojným sídlem veřejnoprávního média. Jednalo se o největší stavební zásah v dlouholeté historii této kulturní památky, proto k němu bylo nutno přistoupit obzvlášť citlivě a s ohledem na její jedinečnost,“ říká Peter Duhan.

Stavební ruch v budově se zanedlouho přesune do nahrávacích studií. V současné době začíná Český rozhlas zpracovávat zadávací dokumentaci pro nákup a montáž rozhlasových technologií. První rozhlasové hry či hudební nahrávky by měly v nových studiích vzniknout v průběhu roku 2012.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).