Hlavní navigace

Český rozhlas opět na veletrhu Regiontour

[Tisková zpráva] Živé vysílání všech regionálních stanic nabídne od 11. do 14. ledna Český rozhlas z Mezinárodní veletrhu Regiontour 2007. Přímo z výstavního stánku na brněnském výstavišti se postupně vystřídá 12 regionálních stanic. Festivalové dění ozdobí v rámci doprovodného programu sobotní koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů.

Sdílet

„Rádi bychom i letos navázali na naši úspěšnou prezentaci na Regiontouru 2006, kterou shlédly tisíce veletržních návštěvníků,“ říká ředitel Odboru marketingu a PR René Zavoral a dodává: „Účast ČRo na tomto veletrhu chápeme jako samozřejmost, vždyť jednou z turistických možností při toulkách po českých regionech je i možnost naladit si jednu z našich dvanácti regionálních stanic. V loňském listopadu jsme navíc dobudovali svá sídla ve všech krajích České republiky.“

Součástí expozice ČRo umístěné v pavilónu V (stánek č. 62) bude také vysílací studio, z něhož budou po celou dobu konání veletrhu živě vysílat všechny regionální stanice Českého rozhlasu. Představí se i celoplošné stanice ČRo 1 – Radiožurnál a ČRo 2 – Praha. Všichni příchozí se tak mohou těšit nejen na to, že uvidí, jak vzniká rozhlasové vysílání, ale také na oblíbené Výlety Pavla Kudrny či na řadu zajímavých hostů. Český rozhlas Sever odvysílá z Brna Cestovatelský deník s režisérem Petrem Horkým, ČRo Brno zase oblíbený pořad Rendez-vous a ČRo Ostrava např. pořad Koktejl. Kompletní přehled toho, co se bude po čtyři veletržní dny na stánku Českého rozhlasu dít, naleznete v příloze této zprávy.

Pro návštěvníky veletrhu je připraven také bohatý doprovodný program, v jehož průběhu vystoupí, na pódiu umístěném v pavilónu V, Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN). Koncert tohoto nedávno obnoveného rozhlasového tělesa se uskuteční v sobotu 13. ledna od 16.00 hodin. V jeho průběhu se představí nejen jednotliví instrumentalisté v sólových číslech, ale také zpěváci Ludmila Malhocká a František Černý s pestrou nabídkou nádherných moravských písní.