Hlavní navigace

Český rozhlas Plzeň získal mimořádný grant Evropské komise

[Tisková zpráva] Projekt „Evropská setkání na vlnách Českého rozhlasu Plzeň“ jako jediný z žádostí českých rozhlasových producentů uspěl u Evropské komise. Členové hodnotícího týmu mu přiznali plnou požadovanou výši - 570 000 Kč. Stejnou částku vloží ve formě mezd a dalších interních nákladů do projektu sám rozhlas. Smlouvu o udělení grantu v rámci programu APCAV 2005 Evropské komise na podporu rozhlasových pořadu EU podepsal dnes ředitel Českého rozhlasu Plzeň Vladimír Bako.

Sdílet

„Jde o významné ocenění nejen schopností naší stanice ale také minulé práce. O důležitých a zdánlivě neatraktivních tématech se snažíme informovat za každých okolností a máme na co navázat,“ uvedl Bako. ČRo Plzeň vypracoval návrh vysílání tří pořadů. Nejkratším je Evropská minuta, který stručně shrne aktuální dění v Unii. Podrobněji se bude integrační proces probírat v rozhovoru s regionální osobností v pořadu „Evropa pod lupou“. Hlavním a nejdelším pořadem bude půlhodinový Evropský magazín. Populární herec Pavel Kikinčuk v něm vtipně oglosuje dění v Evropě, komentářem přispěje Lída Rakušanová a nedílnou součástí bude sestřih „Evropského setkání“ – besedy s významnou evropskou osobností natočenou na vybrané střední škole v západních Čechách.

První pořady z grantem podpořeného cyklu se objeví na vlnách ČRo Plzeň od února 2006. Velký důraz proto rozhlas dává na propagaci pořadů. Vážná témata sama o sobě pozornost nepřitáhnou, v rámci grantu je dost peněz na to, abychom mohli naši práci náležitě zviditelnit, uvedl náměstek pro styk s veřejností ČRo Plzeň Pavel Bouda.

Autorem myšlenky Evropských setkání je vedoucí redakce zpravodajství Martin Sobotka. Líbí se mu hlavně úcta Bruselu k novinářské svobodě. Přímo ve smlouvě se píše, že nemusíme Unii za každou cenu chválit, nesmíme pouze lhát. S klidným svědomím si za bruselské peníze můžeme tropit laskavé žertíky na účet Bruselu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).