Hlavní navigace

ČESKÝ ROZHLAS POSILUJE SVŮJ BRUSELSKÝ TÝM

[Tisková zpráva] V souvislosti s vysíláním ČRo během českého předsednictví Evropské unii posílí Český rozhlas v období od ledna do června 2009 svůj zpravodajský tým v Bruselu o dalšího redaktora. V belgické metropoli tak od pátku 9. ledna působí i redaktor ČRo 2 – Praha Jan Křelina.

Sdílet

Jan Křelina, jeden z tvůrců cyklu stanice ČRo 2 – Praha „Evropské příběhy“, bude nahlížet do zákulisí Evropské unie, jejích jednotlivých orgánů a do lidských i profesních příběhů zajímavých úředníků či expertů.

S Janem Křelinou bude bruselský tým Českého rozhlasu tříčlenný. Vedle stálého zpravodaje Českého rozhlasu Pavla Nováka, který pokrývá zároveň zpravodajství ze zemí Beneluxu, jej tvoří ještě politický analytik Českého rozhlasu 6 Ondřej Houska. Ten setrvá v Bruselu nepřetržitě po celou dobu našeho předsednictví.

Celý tým bude také využívat zázemí nahrávacího a vysílacího studia Českého rozhlasu, které vzniklo v bruselském Pražském domě na základě dohody s Magistrátem hl. m. Prahy. Studio bylo vybudováno v září 2008, na sklonku minulého roku prošlo zatěžkávacími zkouškami a bude fungovat minimálně do konce českého předsednictví.

Český rozhlas je mediálním partnerem předsednictví ČR v Radě EU.