Hlavní navigace

Český rozhlas přiblíží život ve středověké Praze

[Tisková zpráva] Český rozhlas je exklusivním partnerem výstavy „Králův dvůr – život ve středověké Praze“. 15 vzácných iluminací, zapůjčených ze sbírek v Rakousku, je od 3. dubna 2007 umístěno v netradičních prostorách Prašné brány. Vystavená díla doprovází unikátní zvuková nahrávka vytvořená Českým rozhlasem.

Sdílet

Výstava vzácných iluminací je v mnoha ohledech jedinečná. Nazvětšovaná vzácná díla, zapůjčená ze sbírek v Rakousku, jsou od 3.dubna až do letošního prosince umístěna v prostorách Prašné brány. Netradičnost výstavy však podtrhuje i její multimediálnost.

Každý návštěvník výstavy obdrží při vstupu elektronického audioprůvodce. Samoobslužná technologie obsahuje informace ke všem vystavovaný dílům včetně úvodních informací o ovládání. Nejde však jen o strohé komentáře. Dramaticky a poutavě zpracované informační statě jsou obohaceny scénickou hudbou a zvukovým doprovodem využívajícím unikátního fondu Českého rozhlasu. Tento celek navozující středověkou atmosféru pak jen podtrhuje dojem z ojedinělé výstavy.

„Jde o hravou a poutavou formu netradiční spolupráce města Prahy a Českého rozhlasu, jejímž výsledkem je snaha zapůsobit na návštěvníky výstavy tak, aby odcházeli s co možná nejsilnějším zážitkem,“ uvedl šéfproducent Českého rozhlasu Miroslav Dittrich.

S nastupující letní turistickou sezónou se také Český rozhlas rozhodl připojit k propagaci hlavního města a připravil pro zahraniční návštěvníky metropole jazykové mutace tohoto netradičního průvodce. Nahrávka tak byla vyrobena celkem v sedmi jazycích. Vedle základní češtiny je možné použít i španělské, italské, německé, anglické, francouzské a ruské verze elektronické prohlídky. Podklady namluvili rodilí mluvčí ze zahraničních redakcí Českého rozhlasu 7.

Práce na tomto projektu byla něčím novým nejen pro obě instituce, ale i pro samotné pracovníky rozhlasu. „Práce na podobných netradičních projektech je pro redaktory Českého rozhlasu příjemným zpestřením,“ dodává Miroslav Dittrich.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).