Výstava vzácných iluminací je v mnoha ohledech jedinečná. Nazvětšovaná vzácná díla, zapůjčená ze sbírek v Rakousku, jsou od 3.dubna až do letošního prosince umístěna v prostorách Prašné brány. Netradičnost výstavy však podtrhuje i její multimediálnost.
Každý návštěvník výstavy obdrží při vstupu elektronického audioprůvodce. Samoobslužná technologie obsahuje informace ke všem vystavovaný dílům včetně úvodních informací o ovládání. Nejde však jen o strohé komentáře. Dramaticky a poutavě zpracované informační statě jsou obohaceny scénickou hudbou a zvukovým doprovodem využívajícím unikátního fondu Českého rozhlasu. Tento celek navozující středověkou atmosféru pak jen podtrhuje dojem z ojedinělé výstavy.
„Jde o hravou a poutavou formu netradiční spolupráce města Prahy a Českého rozhlasu, jejímž výsledkem je snaha zapůsobit na návštěvníky výstavy tak, aby odcházeli s co možná nejsilnějším zážitkem,“ uvedl šéfproducent Českého rozhlasu Miroslav Dittrich.
S nastupující letní turistickou sezónou se také Český rozhlas rozhodl připojit k propagaci hlavního města a připravil pro zahraniční návštěvníky metropole jazykové mutace tohoto netradičního průvodce. Nahrávka tak byla vyrobena celkem v sedmi jazycích. Vedle základní češtiny je možné použít i španělské, italské, německé, anglické, francouzské a ruské verze elektronické prohlídky. Podklady namluvili rodilí mluvčí ze zahraničních redakcí Českého rozhlasu 7.
Práce na tomto projektu byla něčím novým nejen pro obě instituce, ale i pro samotné pracovníky rozhlasu. „Práce na podobných netradičních projektech je pro redaktory Českého rozhlasu příjemným zpestřením,“ dodává Miroslav Dittrich.