Hlavní navigace

ČESKÝ ROZHLAS SLAVÍ 85. NAROZENINY I NA STŘEDOČESKÝCH VLNÁCH

[Tisková zpráva] V roce 1923 se poprvé rozezvučel československý rozhlasový éter. Český rozhlas Region se také připojuje k oslavě 85. výročí zahájení rozhlasového vysílání na našem území.

Sdílet

Květnové nedělní pořady Nalaďte si legraci se počínaje tímto víkendem ponesou ve znamení 85. narozenin. Slavit v nich ovšem nebude pouze Český rozhlas, ale také tři osobnosti české zábavy. Vyprávění Ljuby Skořepové, Lubomíra Lipského a vzpomínky na Jiřího Líra, to vše samozřejmě v doprovodu nesmrtelných scének v podání těchto hereckých legend, odvysílá Český rozhlas Region po tři následující nedělní odpoledne. Na Jiřího Líra, který by letos oslavil 85. narozeniny, zavzpomínáme 4. května, s Ljubou Skořepovou oslavíme pětaosmdesátiny 11. května a konečně čerstvý pětaosmdesátník Lubomír Lipský nás svoji návštěvou potěší 18. května. Všechny pořady Nalaďte si legraci začínají v neděli odpoledne vždy v 17 hodin.

Na týden od 12. do 18. května 2008 jsme pro naše posluchače navíc připravili sedmidílný seriál rozhovorů s pamětníky, kteří zavzpomínají na jednotlivá období rozhlasového vysílání ve středních Čechách. Rubriku odvysíláme v uvedeném termínu vždy v 15:50 v rámci Odpoledního Regionu.

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro území Středočeského kraje. Vysílá na frekvencích Beroun 88,4 FM; Benešov 99,0 FM; Příbram 100,0 FM; Mladá Boleslav a Nymburk 100,3 FM; Rakovník 100,4 FM; Kutná Hora, Kolín a Kladno 100,5 FM. V průběhu dne poskytuje Český rozhlas Region svým posluchačům nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru (zprávy každou hodinu, ráno každých 20 minut), aktuální i náročnější publicistiku, kvalitní hudbu (pop, country, folk, dechovka) a zábavu. Večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám, komponované hudební pořady i pořady kontaktní a zábavné. Ke stěžejním pořadům Českého rozhlasu Region patří talk show Jana Rosáka Tandem, do které si tento moderátor zve známé osobnosti našeho kulturního a společenského života, dále pořad o vaření Pochoutky, jehož autory jsou Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal a v neposlední řadě i hudební pořad U muziky s Josefem Zímou a pravidelný týdeník o zahrádkaření a kutilství Hobby magazín Eduarda Hrubeše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).