Hlavní navigace

Český rozhlas spustil webové stránky věnované předsednictví Česka v Radě Evropy

[Tisková zpráva] Český rozhlas dnes spustil nové webové stránky věnované předsednictví Česka v Radě Evropy. Na adrese www.rozhlas.cz/eu můžete najít aktuální zpravodajství a publicistiku k událostem v Evropské unii včetně audiozáznamů pořadů všech stanic Českého rozhlasu, které se věnují této tematice.

Sdílet

Součástí webových stránek jsou také profily států sedmadvacítky, základní informace o unii, smlouvy, dokumenty a detaily o fungování evropských institucí. Samostatný blok je vyhrazen ekonomice a to nejen aktualitám, ale i historii jednotného trhu a eurozóny. Na těchto stránkách mohou uživatelé najít také informace o financování, finanční perspektivě a rozpočtu EU.

Na jednom místě jsou tak připraveny všechny dostupné dokumenty týkající se přímo českého předsednictví. Hana Hikelová šéfredaktorka Rádia Česka, k tomu říká: „Součástí webu je také plán vysílání jednotlivých stanic Českého rozhlasu. Redakce připravují desítky specializovaných pořadů, které budou postupně zveřejňovány v audio podobě na stránkách www.rozhlas.cz/eu.“

V době předsednictví České republiky bude Český rozhlas připravovat mj. i on-line zpravodajství ze všech nejdůležitějších akcí EU konaných na území Česka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).