Hlavní navigace

Český rozhlas v Guinessově knize rekordů

[Tisková zpráva] Zápisem do Guinessovy knihy rekordů zahájil Český rozhlas Region 87,9 finále soutěže Starosta roku. „Na jednom metru čtverečním bylo napočítáno 12 starostů. Byl tedy zaznamenán nejvyšší výskyt starostů na jednom metru čtverečním. V následných finálových soutěžích postupně vypadli ze soutěže neúspěšní reprezentanti nominovaných obcí až zůstal jen jeden jediný – vítěz,“ uvedl marketingový manažer Českého rozhlasu Region Petr Palovčík. Vítězem klání Starosta roku se stal Jiří Vlach z Dobronína

Sdílet

Finále se uskutečnilo v Havlíčkově Brodě v areálu KD Ostrov, kde probíhala výstava ZAHRADA. V první soutěži bylo úkolem dvojic projít vyměřenou trať na speciálních chůdách. O tom, kdo vypadne rozhodla chyba ve sprintu, kdy jediná místostarostka v soutěži zapomněla na přesná zadání a musela se vracet. Nejhorší čas rozhodl o vyřazení dvojice Boháček – Marková.

Stavění věže z pivních bas byl druhý úkol, který prověřil kondici finalistů. Rozhodoval čas a vyřadil trojici Mert, Nechvátal a Martinec. Následovala soutěž zkoumající okamžitou paměť starostů. Viděli osm barevných kuliček, které byly postupně schovány a soutěžící si museli zapamatovat jejich pořadí. Následně stejně barevné kuličky seřadili ve stejném pořadí. Počet chyb při porovnání rozhodoval o tom kdo končí a kdo postupuje. Dál se hrála stará známá hra čára. Vypadli pánové Dračka a Urbánek. Test paměti s Readers Digest Výběrem znamenal stop pro zástupce polenského starosty místostarostu pan Mlynáře. Zbývalo šest starostů a boj šel do tuhého.

Poslední tři soutěže byly ve znamení symbolů REGIONU. Tak zvaná Cesta regionem, kdy je úkolem mezi kopečky dostat kuličku na samý vrchol hry a to co nejrychleji, rozhodla o vypadnutí soutěžní dvojice Kovanda – Škaryd. Při předposlední soutěži – skládání puzzle loga REGIONU – šlo o souboj dvojic. Ten pomalejší ve hře končil. V souboji Dobronína se Světlou vyhrál Dobronín a při boji Brtnice s Ledčí nad Sázavu, byl úspěšnější ledečský starosta. Mezi posledními dvěmi účastníky rozhodla hra, která v semifinále znamenala stop pro oba starosty, kteří si ji vytáhli. Úkolem bylo postavit domino kolem motýla z loga REGIONU, aby všechny kostky spadly na jediný dotek – tedy využít dominoefektu. Ani jednou domino nesjelo celé a čas stavění měl lepší Jiří Vlach, který se tak stal vítězem soutěže STAROSTA ROKU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).