Hlavní navigace

Český rozhlas vyzval 500 tisíc domácností k příhlášení rozhlasových přijímačů

[Tisková zpráva] Mimořádnou akci zaměřenou na nepřihlášené majitele rozhlasových přijímačů dnes zahájil Český rozhlas. Pro oslovení půl milionu domácností, které jsou poplatníky České televize a ze zákona mají povinnost přihlásit se jako poplatníci rozhlasových poplatků, využívá Český rozhlas unikátní a dosud nepoužitou cestu. „Na rozpisu plateb SIPO České pošty je vytištěna výzva k přihlášení rozhlasových přijímačů,“ vysvětlil Ondřej Beran z ekonomického odboru Českého rozhlasu.

Sdílet

Využití prostoru na SIPO poukázkách výrazně snižuje, proti jiným komunikačním prostředkům, finanční náklady na oslovení dosud neregistrovaných poplatníků. Současně jim usnadňuje způsob přihlášení k pravidelným platbám ve výši 45 korun měsíčně. „V textu oslovení je umístěn kód, který lze formou SMS zprávy odeslat na uvedené číslo, čímž daná domácnost oznámí vlastnictví rádia a přihlásí se k placení rozhlasových poplatků,“ doplnil Beran. Domácnostem, které se takto přihlásí, Český rozhlas odešle dopis s potvrzením přihlášení do evidence poplatníků rozhlasového poplatku.

Oslovení a následná možnost přihlásit se k platbě rozhlasových poplatků zasláním SMS zprávy se týká domácností, které drží rozhlasový přijímač a dosud neplatily rozhlasové poplatky. Domácnosti bez rozhlasového přijímače a osvobozené zákonem o televizních a rozhlasových poplatcích se přihlašovat nemusí.