Hlavní navigace

Český slavík Mattoni 2010

[Tisková zpráva] Výsledky 45. ročníku prestižní ankety Český slavík Mattoni 2010 o nejpopulárnější interprety české hudební scény budeme znát již v sobotu 27. listopadu. Přímý přenos předávání cen, který začíná ve 20 hodin, bude z budovy Státní opery Praha vysílat televize Nova. Ta je současně generálním mediálním partnerem akce. Slavnostním večerem provede diváky v sále i u obrazovek moderátor Libor Bouček.

Sdílet

Praha 25. listopadu 2010 – Finálový večer 45. ročníku ankety Český slavík Mattoni 2010, která je barometrem popularity na české hudební scéně, se letos uskuteční v sobotu 27. listopadu ve Státní opeře Praha, v přímém přenosu jej bude vysílat televize Nova. V kategorii zpěvák a zpěvačka budou loňské umístění obhajovat Karel Gott, Petr Kolář a Daniel Landa, Lucie Bílá, Lucie Vondráčková a Ewa Farna. V kategorii nejlepší hudební skupina to budou kapely Kabát, Chinaski a Divokej Bill.

Zároveň bude vyhlášen vítěz v kategorii Objev roku, která je určena pro nové interprety, Skokan roku, kterým se stane ten, kdo se oproti loňskému roku posune výš o největší počet příček, Absolutní slavík, což je cena pro držitele či držitelku celkově nejvyššího počtu hlasů, Nejhranější písnička Rádia Impuls a Slavíci bez hranic, v níž se volí nejoblíbenější slovenský interpret v Česku (loni jím byla skupina No Name).

Na slavnostním večeru vystoupí kromě vítězů jednotlivých kategorií také Martin Chodúr, Marek Ztracený, Ewa Farna, Petr Kolář, Jana Kirschner, Tomáš Klus, Olga Lounová, Xindl X, Anna K a kapely Olympic a Chinaski. I tentokrát zazpívají všichni účinkující živě za doprovodu vlastních skupin nebo doprovodné kapely Pajky Pajk Martina Kumžáka.

Mezi předávajícími se objeví mj. Pavel Šporcl, Miroslav Žbirka, Gabriela Osvaldová, Eva Urbanová, Ondřej Brzobohatý, Jan Kraus a další.

Český slavík Mattoni 2010 letos také pokračuje v udělování pocty vynikajícím zpěvákům, který hudební svět již opustili. Letos to bude Petr Muk, jehož píseň Tančíš sama zazpívá Petr Kolář.

Přímý přenos slavnostního vyhlášení výsledků 45. ročníku hudební ankety Český slavík Mattoni 2010 se uskuteční pod režisérskou taktovkou Michaela Čecha, moderovat bude Libor Bouček.

TV Nova je generálním mediálním partnerem akce. Český Slavík Mattoni 2010 v sobotu 27. listopadu ve 20 hodin na TV Nova