Hlavní navigace

Český Telecom a TV Óčko spouští interaktivní služby

[Tisková zpráva] [Praha 24. 10. 2005] Český Telecom ve spolupráci s hudební TV Óčko spouští jako první televize v České republice interaktivní služby prostřednictvím digitální televize. Diváci tak mohou ovlivňovat dění v televizi pouhým stiskem tlačítka přímo na dálkovém ovladači k televizi (set-top boxu).

Sdílet

První službou, která bude divákům dostupná, je hlasování v pořadu „Lee hitparáda Óčko.tv“. Diváci TV Óčka mohou pomocí této služby přímo ovlivnit podobu a vysílání příštího kola této hitparády. Vedle hlasování pomocí SMS zpráv, telefonních hovorů a internetu jde již o čtvrtý způsob hlasování do hitparády, který TV Óčko svým divákům nabízí. Pokračuje tak ve své snaze stát se maximálně interaktivní televizí a být tak v co nejužším kontaktu se svými diváky.

Aby bylo možné na televizním přijímači spouštět interaktivní aplikace, musí být divák vybaven set-top boxem s podporou platformy MHP umožňující jejich běh. V současné době se cena těchto set-top boxů pohybuje již od 4000 Kč. Pro interaktivní služby v oblasti digitálního televizního vysílání je důležitý zpětný kanál. Zpětný datový přenos je realizován např. prostřednictvím standardní telefonní linky, ke které se set-top box zapojuje.

TV Óčko vysílá v digitálním multiplexu C, a to v Praze na 64. kanále a nově i v Brně na 25. kanále. Po spuštění digitálního vysílání v Brně jde o další krok, kterým si TV Óčko buduje pevnou pozici leadera v digitalizaci televizního vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).