„Licenci pro experimentální vysílání jsme obdrželi na šedesát dnů od jeho zahájení, to je ode dneška, 6. března 2006, s tím, že potrvá nejdéle do spuštění řádného digitálního vysílání na základě licenčního řízení v multiplexu C,“ uvedl Miroslav Hořejší, zástupce výkonného ředitele společnosti OMNICOM.
Michal Žilka, výkonný ředitel pro služby obsahu a business development ČESKÉHO TELECOMU doplnil: „zkušebním vysíláním bychom rádi aktivně využili období čekání na udělení licence pro řádné komerční vysílání v systému DVB-T a otestovali kvalitu přenosu digitálního signálu a interaktivní aplikace včetně nově připravovaných.“
Mezi největší výhody digitální televize patří vynikající kvalita obrazu a zvuku. Nezanedbatelná je rovněž možnost přijímat větší počet kanálů. Ve spojení se službami ČESKÉHO TELECOMU pak v budoucnu především dalších interaktivních možností, jako je například on-line sázení, hlasování, TV learning, TV government, TV banking, hry, chat, interaktivní reklama, e-mail, SMS a podobně.
Systém DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terrestrial) se od systému analogového liší způsobem přenosu televizního signálu, který je v systému DVB-T po celé přenosové trase (ze studia až k televiznímu divákovi) přenášen v digitální podobě.
Digitální televizní vysílání lze přijímat v místě pokrytí i na stávající anténní systém. Televizní přijímač musí být pro příjem digitálního signálu vybaven dekodérem (pro konverzi z DVB-T na PAL). Pokud není, musí být doplněn o tzv. set-top box, který se zapojuje mezi TV přijímač a anténu. Zpětný kanál, který je nezbytný pro používání některých interaktivních aplikací, je rovněž realizován přímo televizním přijímačem nebo set-top boxem s logem MHP (Multimedia Home Platform) prostřednictvím ADSL připojení nebo telefonní linky. Digitální televizní signál lze přijímat i na počítači prostřednictvím speciálních karet pro příjem DVB-T signálu.