Hlavní navigace

Český Telecom mění software páteřních a okrajových uzlů IP sítě

[Tisková zpráva]

Sdílet

Český Telecom mění software páteřních a okrajových uzlů IP sítě

V noci z pátku na sobotu (1. 4. – 2. 4.) a ze soboty na neděli (2. 4. – 3. 4.) bude ČESKÝ TELECOM kompletně inovovat programové vybavení datových uzlů ve své páteřní a okrajové IP (datové) síti.

Součástí procesu budou i krátkodobá a lokální přerušení provozu datových služeb ČESKÉHO TELECOMU mezi 22 hodinou večerní a 6 hodinou ranní. V naprosté většině případů nepřesáhnou dvacet minut. Projeví se například u bankomatů, platebních terminálů využívajících služeb datové sítě, nebo u služeb vysokorychlostního internetu.

K omezení provozu jednotlivých zařízení bude docházet postupně tak, aby byl dopad na zákazníky co nejmenší. Pro práce na datové síti byly záměrně vybrány noční víkendové hodiny, kdy je využívání těchto služeb oproti všedním dnům méně časté.


ČESKÝ TELECOM, a. s., je vedoucí telekomunikační společností v České republice. Prostřednictvím své dceřiné společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o., se významně podílí také na trhu mobilních služeb. Podrobné informace o firmě a nabídce jejich služeb jsou k dispozici na www.telecom.cz, která byla oceněna jako BestWeb 2003 v anketě WebTop100.

Mimořádnou pozornost věnuje ČESKÝ TELECOM využití růstového potenciálu datových a internetových služeb. Podle výzkumu agentury GfK považují IT manažeři ČESKÝ TELECOM za nejlepšího poskytovatele datových služeb v ČR. Společnost se hodlá stát rovněž předním poskytovatelem komplexních služeb v oblasti e-commerce.

ČESKÝ TELECOM se pravidelně umísťuje na předních místech v soutěži o cenu za informačně nejotevřenější firmu domácího kapitálového trhu Signum Temporis. Na základě hlasování odborné veřejnosti, zástupců tisku a devítičlenné komise obsadil ČESKÝ TELECOM v roce 2003 opět první místo, stejně jako v roce 2001.

ČESKÝ TELECOM, a. s., patří podle své tržní kapitalizace a objemu obchodů k nejvýznamnějším firmám na českém kapitálovém trhu. Akcie společnosti jsou ve formě GDR obchodovány i na London Stock Exchange. Rating ČESKÉHO TELECOMU, a. s., patří trvale k nejvyšším, které mohou české společnosti získat od významných mezinárodních ratingových agentur.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).