Hlavní navigace

Český Telecom vybuduje moderní datovou síť pro společnost Ahold

[Tisková zpráva]

Sdílet

Český Telecom vybuduje moderní datovou síť pro společnost Ahold

ČESKÝ TELECOM, a.s., byl vybrán jako dodavatel on – line řešení přenosu dat pro prodejny společnosti AHOLD CZECH REPUBLIC, a.s. Tato společnost provozuje v České republice rychle se rozvíjející sítě prodejen Hypernova, Prima a Albert.

Na základě smlouvy podepsané na konci loňského roku propojí ČESKÝ TELECOM postupně více než 170 lokalit, ve kterých se zmiňované prodejny nacházejí. V roce 2001 tak vznikne špičková datová sítí využívající k přenosu dat moderní službu Frame Relay.

„Úspěch naší nabídky pro firmu AHOLD nás mimořádně těší. Je to další potvrzení skutečnosti, že ČESKÝ TELECOM je vedoucím poskytovatelem datových služeb v České republice,“ uvedl Kamil Čermák, výkonný ředitel pro prodej a marketing ČESKÉHO TELECOMU, a.s.

Služba Frame Relay poskytuje přístup k páteřní datové síti společnosti ČESKÝ TELECOM a propojení jednotlivých lokalit s využitím protokolu Frame Relay. Je to výkonný, spolehlivý a finančně výhodný způsob vzájemného spojení vzdálených sítí LAN a pobočkových telefonních ústředen. Frame Relay je zvláště vhodné pro aplikace, které vyžadují krátkou dobu odezvy nebo přenášení velkých objemů dat.

ČESKÝ TELECOM, a.s., je s téměř čtyřmi milióny provozovaných telefonních stanic vedoucí telekomunikační společností v České republice. Díky významné modernizaci sítě uskutečněné zejména ve druhé polovině 90. let rozšiřuje nabídku o nejmodernější telekomunikační produkty. Pozornost při tom věnuje především využití růstového potenciálu datových a internetových služeb.

AHOLD Czech Republic, a. s., dnes provozuje celkem 186 nákupních míst po celé České republice. Prodejní síť tvoří 154 supermarketů Albert, 5 hypermarketů Hypernova (Praha, Brno, Liberec, Teplice a Mladá Boleslav) a 27 megamarketů Prima a. V těchto řetězcích na konci roku pracovalo okolo 10 000 zaměstnanců. Ahold Czech Republic zvýšil v loňském roce obrat o téměř 29 % na 23,46 miliard korun. Tento pozitivní trend je výsledkem úspěšného působení na maloobchodním trhu v ČR a zejména koncepčního rozšiřováním sítě supermarketů a hypermarketů. V polovině minulého roku zahájil Ahold Czech Republic modernizaci stávajících prodejen a výstavbu nejnovějších distribučního centra se skladovací plochou 40 000 metrů čtverečních v Klecanech u Prahy.

VLADAN CRHA
tiskový mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).