Hlavní navigace

Český Telecom zahájil práce na odstranění škod způsobených požárem

[Tisková zpráva]

Sdílet

ČESKÝ TELECOM ZAHÁJIL PRÁCE NA ODSTRANĚNÍ ŠKOD ZPŮSOBENÝCH POŽÁREM

Praha, 22. ledna 2002 – Jak již ČESKÝ TELECOM informoval, dnes v dopoledních hodinách došlo v Praze na Vinohradech k požáru v objektu ČESKÉHO TELECOMU v Blanické ulici a následnému lokálnímu výpadku telekomunikačních služeb pro zhruba 20 až 40 tisíc zákazníků.

Okolo 17:30 hodině byl přístup do objektu povolen specialistům ČESKÉHO TELECOMU, kteří začali pracovat na mapování míry poškození a na odstraňování vzniklých škod. V rámci ČESKÉHO TELECOMU také začal fungovat (havarijní) krizový štáb, který řídí a koordinuje veškeré práce na postupném obnovení telekomunikačního provozu.

Požár v objektu poškodil zařízení ústředny, hlavní rozvod a stojany přenosové techniky. Pracovníci ČESKÉHO TELECOMU čistí jednotlivé části budovy, které byly zasaženy požárem a promáčeny při hašení. Zatím nelze určit přesný rozsah škod a dobu potřebnou na jejich odstranění. Příčiny nehody jsou v současné době vyšetřovány orgány činnými v trestním řízení.

Přerušení telekomunikačního provozu postihlo kromě hlasových služeb rovněž některé další komunikační kanály. V postižené oblasti je například omezeno poskytování datových služeb některým podnikům a institucím nebo provoz datových propojení pro sítě bankomatů. V příloze k této tiskové zprávě je uveden základní přehled telefonních čísel mimo provoz v postižené oblasti.

Kontakt pro další informace:

VLADAN CRHA
tiskový mluvčí
tel: 0800 1 63342 (0800 1 MEDIA)
fax: 02 7146 9896
e-mail: tiskovy.odbor@ct­.cz

Další informace na serveru Českého Telecomu: