Hlavní navigace

Český Zuckerberg motivoval zájemce o virtuální svět

[Tisková zpráva] Havlíčkův Brod - Minulý víkend 10. a 11. října odstartoval pilotní projekt skupiny mladých odborníků na informační technologie, kteří připravili v Havlíčkově Brodě úvodní seminář pro webdesignéry a zájemce o tvorbu internetových stránek. Jedna část osmihodinového bloku byla věnována příběhu Roberta Sládka, který v osmnácti letech založil svojí první společnost.

Sdílet

„Potěšilo nás, že se mezi zájemci našli nejen studenti, ale také lidé z praxe, kteří mají chuť se neustále vzdělávat a učit se novým věcem. Díky tomu byl celý dvoudenní seminář hodně interaktivní a navzájem obohacený o zkušenosti z každodenní práce v různých oblastech,“ hodnotí pozitivně celý víkendový program pro čtyři desítky nadšenců Ondřej Nádvorník, jeden z hlavních organizátorů celé akce.

Po dva dny se účastníci učili, jak vytvářet webové aplikace, tři přední manažeři z Breezy New Media přítomným ukázali, jak správně vést internetové projekty a všichni se zájmem vyslechli příběh mladého podnikatele, který se podělil o zkušenosti s tím, jak těžké je začínat mladý a prakticky od nuly. Odborník z přední počítačové společnosti Microsoft Štěpán Bechynský zase popisoval vytváření internetových stránek a Michal Kandr se zabýval jazykem internetu.

„O lidi, kteří se vyznají ve světě IT, je mezi firmami zájem. Skutečně šikovných a talentovaných lidí je v tomto oboru málo a my se proto snažíme zájemce do problematiky vtáhnout,“ vysvětluje lektor Michal Kandr, který se podílí na organizaci studentských seminářů. Dohromady organizátoři plánují podobnou akci v listopadu v dalším městě na Vysočině.

Zájemci se mohou hlásit na webových stránkách www.studentske-seminare.cz. Organizátoři pro velký zájem už nyní připravují další semináře s podobným zaměřením a jednají s partnery, aby i pokračování kurzů bylo zadarmo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).