Hlavní navigace

CESTA KOLEM SVĚTA ZAČALA – DIVÁCI JI BUDOU MOCI SLEDOVAT V POŘADU SVĚT 2006

[Tisková zpráva] Cestu kolem světa za dvaapadesát týdnů odstartoval reportér televize Prima Radim Vaculovič včera večer, když nasedl do letadla směr Frankfurt. Za padesát dva týdnů, neboli za rok, hodlá tento novinář procestovat Afriku, Evropu, Asii, Austrálii, Jižní a Severní Ameriku. Dlouholetý reportér televize Prima, který poslední tři roky strávil v Jižní Korey, se prý nejvíce těší na Antarktidu.: „Do této oblasti jsem se nikdy nedostal a mám moc rád chladné kraje. Byl jsem v Grónsku, u severního pólu a Antarktida je to poslední, co mi chybí do sbírky. Ve všech zemích budeme točit reportáže, které pak diváci uvidí v pořadech Svět 2006 a Zpravodajský deník.“, popisuje Radim Vaculovič.

Sdílet

Pokud se někdo vydá na cestu kolem světa, musí počítat i s případnými negativními následky. Radim Vaculovič se obává toho, že ho s jeho kolegyní okradou nebo ještě něco horšího: „Není to sranda vydat se takhle do světa, ale už jsem toho procestoval tolik, že vím, jak se chovat. Například v Jižní Africe se doporučuje cestovat jen ve dne. Před západem slunce je dobré najít si bezpečné místo na nocleh. V opačném případě by to s vámi nemuselo dopadnout dobře,“ dodává Radim Vaculovič.

Na televizní obrazovce televize Prima se po dobu dvaapadesáti týdnů například objeví reportáže z australských banánových plantáží, na kterých si rádi vydělávají převážně Češi. V Ghaně se například Radim Vaculovič naučí přepravovat malými dodávkami TROTRA. V Čechách se do těchto aut vejde osm lidí, v Ghaně obvykle osmnáct. Diváky tedy čeká spousta zajímavých informací a historek.

Kdy se na ně mohou těšit, prozradil vedoucí zahraniční redakce zpravodajství Prima TV Jan Kudláček: „Projekt Kolem světa za 52 týdnů startujeme od dubna, čili už od této neděle 2. 4. v 9 hodin na Primě. Reportáž bude vždy označena krátkou znělkou. Radimovy příspěvky budeme vysílat s týdenním zpožděním oproti jeho cestovnímu plánu, takže Radim bude mít vždy jen týden na to, aby reportáž natočil a poslal nám ji. Samozřejmě jeho cestu i tyto naše plány může něco nepředvídatelného narušit, ale jak se s tím on i my vyrovnáme, to už diváci uvidí ve Světě 2006.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).