Hlavní navigace

Čeští diváci se vracejí do kin, zaujal je koprodukční film ČT Lidice

[Tisková zpráva] Film Lidice za první čtyři dny vidělo neuvěřitelných 46 812 diváků, do obchodů se vrací i soundtrack k filmu. Připravuje se promítání v Lidickém památníku a snímek se představí i v zahraničí.

Sdílet

Snímek z pohnutého období nedávných českých dějin se těší takovému zájmu diváků, že některá kina už dopředu hlásila vyprodaná představení. Skvělou návštěvnost měl už v den, kdy se objevil na plátnech kin, ve čtvrtek 2. června. Producent Adam Dvořák k tomu dodává: „Jsme rádi, že se opět letos začalo chodit na český film, a o to více, že nejde o komedii. Snímek se umístil na prvním místě žebříčku TOP 20 vydávaném Unií filmových distributorů a nechal za sebou velké hity letošního roku. Návštěvnost značí i zájem lidí dozvědět se něco více o vlastní historii.“

Ve čtvrtek 9. června, tedy v předvečer 69. výročí lidické tragédie, bude film Lidice promítán přímo na místě neblahých událostí, v Lidickém památníku. Projekci organizuje Památník Lidice ve spolupráci s tvůrci filmu. Zájem o film projevilo České kulturní centrum v Izraeli i velvyslanectví ČT ve Washingtonu, aby ho představilo krajanům.

Do klasické distribuční sítě s CD a DVD se vrací unikátní a žádaný soundtrack k filmu Lidice, který obsahuje i aktuální hit Plamen v podání Anety Langerové a Michala Hrůzy.

Film o filmu Lidice (režie K. Borecká a J. Oraský) uvede ČT1 v sobotu 25. 6. od 16:40 hod.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/lidice www.filmlidice.cz .