Hlavní navigace

Čeští reprezentanti se zúčastní herního Mistrovství Evropy

[Tisková zpráva] Olympiáda v elektronických sportech. Tak nazývána soutěž World Cyber Games, na kterou odcestují i reprezentanti Česka. Ti tak mají šanci bojovat o podíl z dotace téměř jednoho milionu a půl korun.

Sdílet

Praha, 30. července 2010 – Který národ Evropy je ten nejlepší v elektronických sportech? Odpověď na tuto otázku se dozvíme v nadcházejícím WCG 2010 Samsung Euro Championship, které se odehraje v Berlíně od 3. do 5. září v rámci veletrhu IFA.

Celá akce je pořádána dohromady v šesti hrách a na různých platformách. Prim bude hrát klasické PC, ale soutěžit se bude i v závodní hře Asphalt 5 na mobilních telefonech nebo ve světovém hitu Guitar Hero na konzolích. Na PC nechybí tolik populární Counter-Strike (5v5), závodní Trackmania nebo sportovní hra FIFA10.

Licence pro „herní olympiádu“ je společná pro Českou republiku a Slovensko. Mimo českých hráčů tak dostává šanci i jeden reprezentant Slovenska. Nejlepším závodníkem hry Trackmania je totiž šestnáctiletý Erik Leštach z Povážské Bystrice.

Na závěrečné finále soutěže v Německu se ovšem všechny národní týmy nedostanou. V srpnu proběhne online kvalifikace, kde bude z reprezentantů všech zemí Evropy vybrána osmička respektive šestnáctka nejlepších. Ti potom v září odcestují do Berlína a v bouřlivé atmosféře odehrají závěrečný turnaj. Tento ročník organizátoři předpokládají během tří dnů téměř 140 tisíc návštěvníků z řad herních fanoušků.

„Máme obrovskou radost, že se nám podařilo finančně zajistit účast našich hráčů v Berlíně,“ říká Lukáš Pleskot ze serveru PLAYzone.cz, který organizuje národní kvalifikace v České republice a na Slovensku. „Elektronické sporty se u nás těší ohromné popularitě a my jsme rádi, že tisíce domácích fanoušků mohou podporovat naše reprezentanty. Přeji našim hodně štěstí," dodává Pleskot.

Reprezentace České republiky v jednotlivých hrách:
Counter-Strike
Michael Holý
Tomáš Pavlič
Tomáš Šťastný
Petr Funk
David Hloch

WarCraft III
Vojtěch Veselý

Trackmania
Erik Leštach (zástupce Slovenska)

FIFA10
Jan Šenkýř

Další informace naleznete na: http://sec.wcg-europe.com

Fotografie z národních finále WCG roku 2009: http://www.pla­yzone.cz/kate­gorie/galerie/wcg-2009-brno

World Cyber Games:
Turnaj World Cyber Games (WCG) je nejvýznamnější akcí světového profesionálního hraní, jeho kořeny sahají do roku 2000, kdy se za podpory korejské vlády uskutečnil nultý ročník – World Cyber Game challenge.

Čeští a slovenští hráči se turnaje World Cyber Games pravidelně účastní od roku 2002. V hlavních hrách se zástupci ČR a SR zatím bohužel nedočkali medailového umístění. Výrazného výsledku (5.-6. místo) dosáhl v roce 2002 tým nEophyte ve hře Counter-Strike. V roce 2006 se dokázal se světovou konkurencí nejlépe popasovali hráči s přezdívkami Giacomo, Hum4nic a el-Diablo, když obsadili shodně 9.-16. místo. V rámci turnajů v doprovodných hrách se nejlépe umístil hráč EPiDEMiK v roce 2006, když ve hře Carom3D získal stříbrnou medaili.

Partnery World Cyber Games jsou společnosti Samsung, nVidia, Comfor, Electronic Arts, Intel a portál PLAYzone.cz.

Další informace dostupné online:
- World Cyber Games: http://www.wcg.com
- Samsung Euro Championship 2010: http://sec.wcg-europe.com
- Oficiální stránky WCG Česká republika: http://www.wcg.cz
- PLAYzone.cz: http://www.pla­yzone.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).