Hlavní navigace

Čestná medaile AV ČR pro redaktora ČT Vladimíra Kořena

[Tisková zpráva] Reportér České televize Vladimír Kořen dostal čestnou medaili Vojtěcha Náprstka za zásluhy o popularizaci vědy. Ocenění převzal spolu se spisovatelem Dušanem Třeštíkem, a to za to, že oba dlouhodobě představují vědeckou práci laikům.

Sdílet

Medaili uděluje Akademie věd ČR od roku 2003. Získali ji už například egyptolog Miroslav Verner nebo redaktorka Českého rozhlasu Věra Tůmová.

Pro Vladimíra Kořena je věda dobrodružstvím, v němž se objevují nepoznané světy. „Ve vědě se děje pořád něco a je zajímavé být u toho," říká Vladimír Kořen. „Jde o to umět to pak srozumitelně předat dál. Jsem rád, že se to České televizi i s mou pomocí daří.“

Vladimír Kořen připravuje a moderuje týdeník Planeta věda, který ČT vysílá na ČT24 každou neděli od 18.33 hod. a na ČT2 každé úterý v 16 hod. Od ledna se podílí na přípravě seriálu Živé srdce Evropy o unikátních rostlinných a živočišných druzích ČR, který vysíláme v 18.40 na ČT1 každý všední den. V letech 2005–2006 připravoval pro ČT cyklus České hlavy přibližující objevy a nápady českých vědců a techniků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).