Hlavní navigace

CESTOMÁNIE OPĚT NA TELEVIZNÍCH OBRAZOVKÁCH

[Tisková zpráva] Od pondělí 22.6.2009 bude každý den dopoledne uvádět TV NOVA kompletní cyklus oblíbených cestopisů filmové a televizní společnosti Febio „ Nová cestománie“. Diváci si tak můžou nejen připomenout tento populární pořad s komentářem Báry Štěpánové a Mirka Vladyky, ale i porovnat, do jaké míry ho napodobuje veřejnoprávní Česká televize (která by měla být výkladní skříní původní tvorby a respektování autorských práv) svým pořadem Na cestě, kterým Cestománii nahradila…

Sdílet

Cestománie se poprvé objevila v programu České televize v lednu 1999, kdy se ho ČT (po pětiletém rozhodování – původně byla Ferem Feničem nabídnuta ČT již v roce 1994 !), rozhodla zařadit do svého schématu.

Tento cestopisný magazín se pak už po pár týdnech stal nejsledovanějším původním českým cestovatelským cyklem a časem i nejrozsáhlejším cyklem tohoto žánru v dějinách naší televize.

Protože se i přes obrovský divácký úspěch rozhodla Česká televize v červnu 2004 místo Cestománie vyrábět její plagiáty, využila tuto šanci komerční stanice TV NOVA, která cyklus Febia začala od 14. září 2004 vysílat pod upraveným názvem „NOVÁ CESTOMÁNIE“. I tam se pořad velmi úspěšně usídlil a jeho sledovanost dosahovala až dva miliony diváků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).