Hlavní navigace

Cesty domů: 10. díl – Chci to vysvětlit

[Tisková zpráva] Soňa má strach o Honzu. Dozvěděl se o jejím vztahu s Romanem a ona ho teď nikde nemůže najít. Bojí se, aby neprovedl nějakou hloupost. Karolína zkouší další triky na Martina, ale ten už jí přestává věřit. Jak dlouho mu to vydrží? Lída bojuje ze všech sil, aby udržela Rudolfa doma. Ten se sice do vily vrátí, ale jen proto, že se chce vidět s Vendy. Jak ho nejmladší dcera přivítá? Vendy přijela povzbudit Mílu. Nakonec je to ale Pacina, kdo přinese do Bernátovic vily čerstvý vítr a Lídě zvedne náladu. Zdravotní sestřička Helča má problém, doktor Vencl si umanul, že ji získá stůj co stůj. Naštěstí je nablízku Šimon.

Sdílet

Sledujte desátý díl nového původního seriálu Cesty domů ve středu 20. října ve 20.00 na Primě.

Soňa má strach o Honzu. Dozvěděl se o jejím vztahu s Romanem. Bohužel ne od ní, o to je situace horší. Dluží mu alespoň vysvětlení. Jenže Soňa Honzu nikde nemůže najít. Nebere jí mobil a ani v práci ho nezastihne. Bojí se, aby neprovedl nějakou hloupost. Soňa ale nemá čas dumat jen nad Honzou. Volala jí zoufalá Táňa Nováková. Pavel jí nebere mobil. Co když se mu něco stalo?

Co se nepovedlo Soně, podařilo se Karolíně. Zaskočila Honzu v práci a vynutila si na něm slib, že ji po práci i s kluky navštíví. Jenže Karolína si nepotřebuje popovídat. Chce si dokázat, že ještě někoho přitahuje. S Honzou si zbyli, jejich protějšky je podvádějí, mají právo se spolu vyspat. Nebo ne? Honza má vztek, že Karolínu neprokoukl hned. Přesto – odolá Karolíně, nebo se nechá svést?

Roman čeká na Soňu v jejich hnízdečku lásky. Nechce slyšet, kdo jí dělá starosti, chce ji mít u sebe. Soňa slíbila, že budou spolu, ale místo toho pořád někam utíká. Pořád někoho zachraňuje. Co je mu do Honzy, co je mu do Lídy? Roman ztrácí trpělivost. Vždycky se najde někdo, kdo bude potřebovat Soninu pomoc. Ale kdy dojde řada na něj, na Romana?

Lída se chová jako blázen. Myslí si, že když vysmýčí celou kuchyň, Rudolf se k ní vrátí. Naštěstí se na chvíli vrátila Vendy. A právě včas. Lída potřebuje k holiči, koupit si něco hezkého na sebe, prostě zvednout náladu. To ale umí ze všech nejlíp Pacina. Nakráčí do Bernátovic vily s vínem a chlebíčky a hrnkem se zaschlým lógrem od kafe. Právě ten jí napověděl, co se s Lídou děje. Tyran je konečně pryč! Je načase pustit do vily svěží vítr. A taky udělat pořádný mejdan!

Rudolf je šťastný, že se odstěhoval z vily a může být s Mílou. Není však zvyklý, že nerozhoduje o tom, co se ve vile děje. A že se jeho děti najednou staví proti němu. Dokonce i Ríša, který se nikdy neuměl ozvat. Ale teď se Rudolfovi nebojí říct, že nechce operovat. Rudolf se na skok vrátí do vily, aby se viděl s Vendy. Má z toho setkání trochu obavy. Když se vzpouzí Ríša, jak ho asi přivítá jeho nejmladší dcera?

Sestřička Helča to na oddělení nemá jednoduché. Doktor Vencl si hledá jednu záminku za druhou, jak jí znepříjemnit službu. Helča pochopí, že za tou buzerací se skrývá jediné. Dostat ji za každou cenu. Štěstí, že je nablízku Šimon. Ale co, až tu nebude?

Příště uvidíte: 11. díl – Vendy!
Roman je naštvaný, že chce Soňa zůstat nablízku Lídě. Chce mít svou lásku jen pro sebe. Pak se mu ale ozve Irena, která byla s ním a s fotbalisty v Kataru. A Roman má rázem jiné starosti. Martin zase nepřišel domů a Šimon se ho vydá hledat. Když ho konečně najde, podřekne se, že ho hledal i u Karolíny, která nevypadala moc dobře. Martin za ní vyráží. Začne mezi ním a Karolínou všechno od začátku? Rudolf jede s Mílou na hon a musí se doma zastavit pro pušku a psa. Tam narazí na Vendy, která ho téměř vyhodí z domu. Vendy se ale později zhroutí. V nemocnici se u ní sejdou všichni její nejbližší. Spojí její zdravotní kolaps rodinu zase dohromady?