Hlavní navigace

Cesty domů: 100. díl – Můj důvod jsi ty

[Tisková zpráva] Od té doby, co se stala novou pacientkou Stázka, Rudolfovi se začala práce v ordinaci mnohem víc zamlouvat. Navíc má teď nový koníček. S Petrem soutěží o Stázčinu přízeň. Bára nabídne Marcelovi, aby jí pomáhal v hospodě, dokud se Bety nevrátí z dovolené. Honzovi se ale moc nelíbí, že se Marcel kolem Báry pořád motá. O co Marcelovi jde? Na Jirku spadl v práci trám a ošklivě mu pohmoždil ruku. Byla to opravdu nehoda, nebo se mu zase Holý mstí? Dan si o tátově úrazu ale myslí své a podle toho jedná. Čím Dan Jirku šokuje?

Sdílet

Od té doby, co se stala novou pacientkou Stázka, Rudolfovi se začala práce v ordinaci mnohem víc zamlouvat. Navíc má teď nový koníček. S Petrem soutěží o Stázčinu přízeň. Rudolfovo ego pěkně stoupne, když se mu podaří zachránit jejich novou zdravotní sestru – paní Holou. Pro tu si do ordinace přišel agresivní manžel a zahnal ji zpátky domů. Rudolf si s ním jde promluvit a Holou přivede zpátky. Petr si u Stázky zase získá body k dobru tím, že jí pomůže domluvit cenu za pronájem holičství a kadeřnictví. Stázka si totiž vyhlédla prostor ve stejném domě, jako je ordinace, a tak z nich budou zanedlouho sousedi.

Bety sice ještě na dovolenou neodjela, ale protože si musí pořídit spoustu věcí, Bára je už v hospodě sama. A protože je narváno, trochu se bojí, jak to všechno zvládne. Pak ji ale napadne najmout si jako brigádníka Marcela. Na place jim to spolu vždycky šlo a on to s hosty umí. Marcel se nenechá dlouho prosit, každá koruna navíc se mu hodí. A tak si s Bárou zavzpomínají na staré časy, když byli sehraná dvojka. To, že se Marcel najednou příliš motá kolem Báry, se ale nelíbí Honzovi. O co Marcelovi jde? Bára si myslí, že přítomnost Marcela je důvodem Honzovy špatné nálady v poslední době. A že se Honza uklidní. Kdyby jen tušila, jak moc se mýlí…

Jirka přišel k další úhoně. V práci na něj spadl trám, který mu ošklivě pohmoždil ruku. Přestože úraz svádí na svou nešikovnost, Dan si o tom myslí své. Určitě zase zapracoval Holý. Když se pak Jirka dozví, že Holému někdo podřízl jeho pitbulla, dá si dvě a dvě dohromady. Udeří na Dana a obviní ho, že psa zabil on, aby Jirku pomstil. Dan se s klidem ke všemu přizná a věcně popíše, jak to udělal. Jirka nevěří vlastním uším. Jestli je to všechno pravda, jeho syn je psychopat, jehož touha po zabíjení se stupňuje. Co když mu ale zabíjení zvířat nebude stačit? Co když se jeho agresivita příště obrátí proti nějakému člověku?

Ivana si s Jirkou i Honzou hraje jako kočka s myší. Manžel je jí sice víc než lhostejný, ale když chce Honza Jirku vyslechnout kvůli zabitému psovi, najednou se v ní probudí vzorná manželka. Jirku brání a před Honzou se k němu chová něžně a dává najevo svou starost. Honza takový pohled nemůže snést. Tím spíš není na Ivanu schopný přestat myslet. Kvůli tomu dokonce zapomene vyzvednout kluky z družiny. A taky se pohádá s Lídou, která tuší, že za Honzovým zvláštním chováním je něco jiného než práce, na niž Honza svou podrážděnost svádí. Honza ví, že Ivana přespává v kanceláři. Má sto chutí tam za ní jet. Udělá to, nebo odolá?

Sledujte stý díl seriálu Cesty domů v pondělí 27. února ve 20.00 na Prima family.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).