Hlavní navigace

Cesty domů: 103. díl – Špatnou macechu ti nedovolím

[Tisková zpráva] Rudolf s Petrem se potkají v kadeřnictví u Stázky a kromě toho, že se pohádají, zachrání život jedné Rudolfově bývalé pacientce. Stázka je jako poděkování pozve domů na večeři. Jak návštěva u Pánků dopadne? Vendy zjistí, že šátek, který našla v roadsteru, možná patří Ivaně. Rozhodne se to zjistit. O co požádá svého otce? Bára je nešťastná, protože Honza se jí čím dál víc odcizuje. A poslední dobou se s ní nechce ani milovat. Svěří se Marcelovi, který má na partnerskou krizi dobrou radu. Jakou? Šimona pronásleduje neodbytná pacientka Valérie, kterou už jednou zachránil. Je to feťačka a nevyléčitelný hypochondr, nebo je opravdu vážně nemocná, jak pořád tvrdí?

Sdílet

Rudolf s Petrem si vždycky najdou důvod k tomu, aby se špičkovali. Pro svou poslední „hádku“ si ale vybrali tu nejlepší možnou chvíli. Do kadeřnictví u Stázky, kde se oba potkali, totiž přijde jedna Rudolfova bývalá pacientka, která přímo tam zkolabuje. Doktoři zapomenou na hádku a paní začnou oživovat. Když se jim to podaří a pacientku odveze záchranka, Stázce spadne ze srdce ne kámen, ale přímo balvan. Co by si o ní lidi pomysleli, kdyby se rozkřiklo, že jí tu umírají lidé? Ale když se dozvědí, že sem chodí i takové lékařské kapacity, jako je Rudolf s Petrem, jen se sem pohrnou. Jako poděkování pozve oba doktory domů na večeři. Přijmou pozvání? A pokud ano, budou se při večeři opět dohadovat?

Jirka je nervózní. Ivana by měla ještě odpočívat, ale místo toho vyrazila pracovně do Prahy. Kdo ji tam ale odvezl, když se zraněným kotníkem ještě nemůže řídit? Svou špatnou náladu si Jirka proto vybíjí na Vendy, která přišla na další hodinu doučování z chemie. Pak se jí ale omluví a naopak jí vysekne kompliment. Vendy má úplně stejný šátek, jaký on koupil před časem Ivaně v Paříži. Vendy znejistí – je to ten stejný šátek, který našla v roadsteru. Pokud je opravdu Ivany, jak se tam dostal? Ve Vendy dozrává jisté podezření, které si hodlá ověřit. O co Vendy poprosí svého otce?

Bára je nešťastná a neví, co má dělat. Že Honza tráví večery v práci a pak je k smrti unavený, to by ještě chápala. Že si odjede někam do Prahy a ani jí nedá vědět důvod, s tím se smířila. Ale že se s ní nechce milovat? To se jí pomalu přestává líbit. S Honzou jsou spolu půl roku, netušila, že krize vztahu může přijít tak brzy a hlavně tak rychle. Copak už ji Honza nemá rád? Nelíbí se mu? Nebo dělá něco špatně? Svěří se se svými starostmi Marcelovi. Ten Báru dobře zná a má na partnerskou krizi osvědčený recept. Co Báře poradí? A hlavně – zabere jeho rada?

Šimona pronásleduje neodbytná pacientka. Mladá feťačka Valérie, která jednou i se svým přítelem vlezla k němu a Vendy do bytu. A které už jednou pomohl, když venku zkolabovala. Teď přišla do nemocnice a stěžuje si, že omdlívá a bolí ji na hrudi. Šimon ji vyšetří, ale žádný zdravotní problém nenajde. Valérie se ale nedá jen tak odbýt a tvrdí, že je opravdu nemocná. Dokonce čeká na Šimona u vily. Proč ho pronásleduje? Je to jen vděčnost za to, že ji už jednou zachránil? Chce po něm peníze? Nebo má opravdu nějaký vážný zdravotní problém?

Sledujte stý třetí díl seriálu Cesty domů ve středu 7. března ve 20.00 na Prima family.