Hlavní navigace

Cesty domů: 107. díl – To bude dobrý

[Tisková zpráva] V Báře konečně začal hlodat červ pochybností. Zeptá se Honzy na rovinu, jestli má nějakou jinou ženu. Co jí na to Honza odpoví? Jirka sice v práci povýšil, ale zároveň si uvědomil, že Ivana se za něj stydí. Vadí jí, že se Jirka živí manuální prací, místo aby se věnoval svému oboru. K čemu se Jirka proto odhodlá? Šimon velmi těžce nese smrt Valerie. Nenechá si vymluvit, že ji zabil on, a chystá se proto vypovídat na policii. Co mu tam řeknou? A co dalšího se Šimon rozhodne udělat? Ivana se nechce o Honzu dělit. A už vůbec se nechce s láskou k němu skrývat. Jak by se Honzovi líbilo, kdyby si ji musel každý večer představovat v Jirkově náruči?

Sdílet

Sledujte stý sedmý díl seriálu Cesty domů ve středu 21. března ve 20.00 na Prima family.

Marcelova jen tak mezi řečí pronesená poznámka splnila svůj účel. V Báře začal hlodat červ pochybností a začíná jí docházet, že příčinou Honzova podivného chování vůči ní není žárlivost na Marcela. Že je to jenom záminka. Báře vadí, že dusno mezi nimi se přenáší na celou rodinu. Bohužel ale neví, co má dělat. Marcel sice taky nebyl ideální partner, ale ve vztahu s ním si Bára alespoň nepřipadala tak sama a bezmocná. Kéž by věděla, jak to mezi nimi spravit. Ještě že má v tuto chvíli vedle sebe Marcela, který jí tak pomáhá. Nejen s provozem hospody, ale i jako psychická podpora. Co mu Bára v jednu chvíli nabídne? A jak na to pak zareaguje Honza?

Jirka si uvědomil jednu zásadní věc. Pokud má jen nepatrnou naději, jak získat Ivanu zpátky, tesařské montérky mu k tomu nepomohou. Ivana se totiž stydí za to, že se Jirka živí rukama. Že se vzdal své kariéry a je spokojený s pro něj podřadnou prací. Takže ačkoliv byl povýšen na mistra, kvůli Ivaně se této práce vzdá a dá výpověď. Na Ivanu jeho rozhodnutí zapůsobí. Nechá se od Jirky pozvat do restaurace a stráví s ním pěkný večer jako za starých časů. Má Jirka naději, že se k němu Ivana zase vrátí? Nebo opět dojde na slova Stázky a Ivana Jirku zase jen využije a pak odkopne?

Vendy se zbavila jedné velké starosti – její profesor chemie odešel ze školy, takže ona už nemusí chodit na přednášky se strachem. A taky už nemusí docházet na doučování k Jirkovi. Jenže další problém jí přibyl. Šimon velmi těžce nese smrt Valerie. A nenechá si vymluvit, že ji zavinil on. Situaci ještě zhorší Valeriini rodiče, kteří Šimonovi přijdou poděkovat za to, že jejich dceři pomohl. Kdyby tak věděli, jak jí pomohl! Šimona sžírají výčitky svědomí. Rozhodne se jít na policii a vypovídat, že zavinil Valeriinu smrt. Ale taky si uvědomí, komu by doopravdy pomoct měl. A tím by alespoň trochu mohl ulevit svému svědomí. Co Šimon vymyslí?

Honza už se stěží ovládá. Každou chvíli vybuchne vzteky, křičí na kluky, hádá se s Bárou. Ta už toho má tak akorát dost. Zeptá se Honzy na rovinu, jestli má nějakou jinou ženu. Honza jí samozřejmě zalže. Ale Ivanu pak varuje, že si musejí na svých schůzkách dávat větší pozor. Protože Bára něco tuší a je jen otázka času, kdy Honzova nevěra praskne. Jenže Ivana se nehodlá o Honzu dělit. Nechce se skrývat a nechce už na něj čekat ani den. Jak by se mu líbilo, kdyby věděl, že Ivana každý večer usíná vedle Jirky? Kdyby si musel představovat Ivanu v Jirkově náruči? Co by Honza dělal?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).