Hlavní navigace

Cesty domů: 109. díl – Loupež

[Tisková zpráva] Víkend v Soudkově srubu byl jako za starých dobrých časů a Bára má opět úsměv na tváři. Bohužel jí ale dlouho nevydrží. Někdo vykradl hospodu U Bety. Honza samozřejmě podezírá Marcela. Vendy je zoufalá. Když dostal Šimon výpověď, rozjel se mezi feťáky. A celý víkend se jí neozval. Zůstane tam napořád, nebo se k ní zase vrátí? Ivana se cítí ublížená a pokořená tím, že Honza lepí svůj vztah s Bárou a jí se vyhýbá. Nepříjemné překvapení pro ni má i Dan. Na oplátku za dárek k narozeninám jí dá starožitný prsten. Kde ho vzal? Vencl si opět zchladí žáhu na Ríšovi. Jenže pak musí strpět, aby mu Ríša pomohl. Co se stane?

Sdílet

Víkend v Soudkově srubu byl jako za starých dobrých časů a Bára má opět úsměv na tváři. Bohužel jí ale dlouho nevydrží. Do hospody U Bety se někdo vloupal. Sice vzal jen nějaký alkohol a sušenky, ale i tak je Bára v šoku. Okamžitě volá policii. Vypadá to sice, že hospodu vykradli feťáci nebo bezdomovci, ale Honza samozřejmě podezírá Marcela. Jemu i Vejnarovi se zdá, že Marcel něco tají. Ale Bára za něj opět dává ruku do ohně. Je zoufalá. Slíbila, že se o hospodu postará, a málem ji přivedla na buben. I když ne vlastní vinou. Projíždí účty a snaží se dopočítat, o kolik kvůli loupeži přišli. A to, co při zkoumání účtů zjistí, se jí vůbec nelíbí.

Vendy je zoufalá. Když dostal Šimon výpověď, odjel opět mezi feťáky. A celý víkend se jí neozval. Zůstane tam napořád, nebo taky někdy najde cestu domů? Proto poprosí Dana, jestli by jí nepomohl. Dan se ji snaží uklidnit a slíbí, že udělá, co bude moct. Nejenže má pro ni slabost, ale pomoc Vendy je pro něj dobrá záminka dostat se do vily. Potřeboval by něco víc zjistit o Honzovi. Má dojem, že on i jeho máma mu něco tají. Minimálně vysvětlení, jak a proč zemřel jeho táta Dobroň. Bude Danovo detektivní pátrání úspěšné? Co se díky němu dozví?

Ivana se cítí ublížená a pokořená. Honza lepí vztah s Bárou a jí se vyhýbá. Zajde alespoň za Danem, aby mu popřála k narozeninám. Ale synáček má pro ni taky dárek. Starožitný prsten. Zatímco si ho Ivana prohlíží, Dan jí dopodrobna sadisticky popisuje, jak ho ukradl jedné staré paní a jak jí při tom ublížil. Chce, aby si Ivana uvědomila, co její geny dokážou. Ivana je v šoku. Zastupuje právo, kdyby byla pravda to, co Dan říká, měla by ho nechat zavřít. A Jirka s ní taky jedná úplně jinak než dřív. Najednou je to Ivana, kdo žebrá o trochu pozornosti. Hnulo se v ní svědomí? Nebo má za lubem něco úplně jiného?

Vencl si opět zchladí žáhu na Ríšovi. O to víc ho štve, že je Ríša svědkem další scény s jeho maminkou. Vencl jí sice najal pečovatelku, ale maminka přesto odešla z domu a přišla za ním do nemocnice. Paní Venclová se upne k Ríšovi a Vencla odmítá. Ten zuří, ale nemůže nic dělat. Musí strpět, aby Ríša jeho maminku odvezl domů. Vencl je zoufalý. Jediný člověk na světě, kterého má rád, se ho bojí a nepoznává ho. Jak se o ni má starat? Co víc by mohl udělat? Zdá se, že jediný člověk, který mu rozumí, je vrchní sestra Zlata. Co Venclovi poradí?

Sledujte stý devátý díl seriálu Cesty domů ve středu 28. března ve 20.00 na Prima family.