Hlavní navigace

Cesty domů: 15. díl – Protekce

[Tisková zpráva] Vendy se rozhoduje, jestli se vrátí do školy, nebo ne. Proto se jde na svůj zdravotní stav zeptat přímo Petra Kosíka. Jenže Rudolf ji předběhne a za jejími zády Vendy domluví ve škole přerušení studia. Jak na to jeho paličatá dcera zareaguje? Honza má v ruce další materiály proti Romanovi. Snaží se Soňu přesvědčit, že Roman je nebezpečný. Navíc se s Romanem opět střetne. Soňa jich má plné zuby obou. Patrik Kopecký trvá na tom, že ho Martin osahával. Ten ale tvrdí, že je to nesmysl. Kdo z nich má pravdu a kdo lže? Petr dá v nemocnici výpověď. Děkuje Pacině, že mu k tomu dodala odvahu. Co mu na to řekne Rudolf?

Sdílet

Sledujte patnáctý díl seriálu Cesty domů v pondělí 8. listopadu ve 20.00 na Primě.

Vendy se rozhoduje, jestli se vrátí do školy, nebo ne. Proto se jde na svůj zdravotní stav zeptat přímo Petra Kosíka. A podle toho se rozhodne, co udělá. Své plány chce rodině oznámit u večeře. Jenže Rudolf má taky novinu. Předběhl ji a za jejími zády Vendy domluvil ve škole přerušení studia. Vendy reaguje jako pravá Bernátová. Co ještě domluvil se svým kamarádem ze studií? Že by protekci u přijímaček? Co nakonec Rudolfova paličatá dcera udělá?

Rudolf si vychutná Soňu. Kvůli pozdnímu příchodu ji odvolá z operace Pavla Nováka. Má pocit, že je nesoustředěná, její osobní problémy ji odvádějí od práce. Místo, aby se dala konečně do kupy, je na tom ještě hůř. A on nechce riskovat život pacienta. Zavelí proto, že Nováka bude operovat Ríša. Jenže ten je z nečekané operace tak nervózní, že zkazí, co může. Jak operace nakonec dopadne?

Vejnar zjistil, kdo bydlí na Hamzíkově ubytovně. Odhalí, že jsou to hlavně běženci a lidi bez pracovního povolení, kteří pracují v přísně střeženém objektu mimo město. Tato informace udělá Honzovi radost. Potřeboval by Romana vyprovokovat. A taky by chtěl, aby mu Soňa konečně uvěřila, že je Roman nebezpečný grázl. Místo toho provokuje hlavně Roman Honzu. A Soňa je znechucená tím, že se o ni oba perou jako dva pitomci.

Bety Kopecká je zoufalá. Její syn Patrik trvá na tom, že ho Martin obtěžoval. Bety tomu pořád nemůže věřit. Všechny Kosíky zná celá léta. Byl by Martin něčeho takového schopný? A dokázal by si něco takového Patrik vymyslet? Jak Bety nakonec celou situaci vyřeší?

Petru Kosíkovi se ulevilo. Konečně se odhodlal k tomu, že dal v nemocnici výpověď. Odvahu mu dodala Pacina. Řekla, že jí nevadí, když se stane z internisty obyčejným obvoďákem. Tak se Petr těší, že bude ordinovat už jenom v ambulanci a zbaví se stresu v nemocnici. Kéž by tak Petr našel odvahu i k tomu, aby veřejně přiznal svůj vztah s Pacinou.

Příště uvidíte: 16. díl – Nový začátek>
Roman je vytočený na maximum. Kromě Karolíny, která ho chce o všechno obrat, na něj nastoupila taky Irena. Vyhrožuje, že policii předá materiály, které ukazují na machinace s fotbalovými zápasy. Povede si lépe alespoň u Soni? Rodina Bernátových se bojí o Vendy. Ta ukončila studium a rozhodla se, že bude pracovat jako servírka v Hospodě U Bety. Petr doma slaví začátek svého nového života. Bohužel bez Paciny. Kdy najde odvahu říct o ní svým synům? Igor Bouda alias Drzoun si s Bety domluvil, že si něco uskladní u ní ve sklepě. S tím Bety nemá problém. Mnohem větší starosti jí dělá, že se její syn Patrik ptá po tátovi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).