Hlavní navigace

Cesty domů: 17. díl - Nehoda

[Tisková zpráva] Romanovi odpadla jedna starost. Irenu porazilo auto a ona potratila. Dostala strach a rozhodla se, že už ho nebude vydírat kvůli fotbalovým zápasům. Jak se k ní Roman zachová? Irenino rozhodnutí zkomplikuje situaci Honzovi, který chtěl, aby svědčila proti Romanovi. Honza tuší, že je Roman nebezpečnější, než si všichni myslí. Proč mu Soňa pořád nevěří? Šimon chce přesvědčit Rudolfa, aby Petrovi dovolil nabírat nové pacienty do ordinace. Ale s Rudolfem není rozumná řeč. Zkouší se k němu dostat přes Vendy. Zapomněl ale, že Vendy je pravá dcera svého otce. A že nemá daleko nejen k ostřejšímu slovu, ale také od výhrůžek k činům.

Sdílet

Sledujte sedmnáctý díl nového původního seriálu Cesty domů v pondělí 15. listopadu ve 20.00 na Primě.Romanovi odpadla jedna starost. Irenu porazilo auto a ona potratila. Není jenom potlučená, ale taky pořádně vyděšená. Uvědomila si, že zašla příliš daleko. Dostala strach a rozhodla se, že už Romana nebude vydírat kvůli fotbalovým zápasům. Že od něj nebude chtít žádné peníze. Jediné, co chce, je na všechno rychle zapomenout. Jak se k ní Roman zachová?

Honza má vztek. Irena měla svědčit proti Romanovi, ale než to stihla, porazilo ji auto. Je to náhoda? Honza je přesvědčený o tom, že ne. Ale nemá pro to důkazy. A bez Ireniny výpovědi ani žádné mít nebude. Honza je bezmocný. Moc dobře ví, že Roman je nebezpečnější, než si všichni myslí, ale v tuhle chvíli nemůže nic dělat, jen před ním Soňu znovu varovat. Proč mu ale Soňa pořád nevěří? A proč si všichni myslí, že mu jde jen o to, jak se Romanovi pomstít?

Šimon chce přesvědčit Rudolfa, aby Petrovi dovolil nabírat nové pacienty do společné ordinace. A aby ho v ní nechal pracovat na plný úvazek, když Petr odešel z nemocnice. Šimon si přijde s panem docentem promluvit přímo do vily, ale s arogantním doktorem není rozumná řeč. Tak se k němu zkouší dostat přes Vendy. Neuvědomil si ale, že Vendy je pravá dcera svého otce. A že nemá daleko nejen k ostřejšímu slovu, ale také od výhrůžek k činům.

Rudolf vyhlásil Vendy boj. Rozhodl se, že jí z hospody U Bety dostane za každou cenu. Začne tím, že zamkne její pokoj, aby neměla v čem odejít do práce. Ale zapomněl, že Vendy je stejně paličatá jako on. A že klidně odkráčí do hospody jenom v noční košili, když není jiná možnost. Její netypický pracovní oděv dostane opíjející se chlapy v hospodě do varu a ti ji začnou obtěžovat. Najde se někdo, kdo se Vendy zastane?

Romana se nebojí jenom Irena, ale taky Karolína. I ona ví, čeho je Roman schopný a i ona si myslí, že Roman stojí za Ireninou nehodou. Ačkoliv předtím nechtěla, teď souhlasí se stěhováním do Prahy. A bere s sebou i Nikolu. Romana sice mrzí, že od něj bude dcera daleko, ale chápe, že je to tak pro ni lepší. A taky se může znovu zkoušet usmířit se Soňou. Tedy pokud ho Soňa ještě bude chtít.

Příště uvidíte: 18. díl – Pomsta
Honza se snaží vyslechnout Irenu ohledně machinací s fotbalovými zápasy, ale ta tvrdí, že si vše vymyslela. Honza tím definitivně přijde o důležitého svědka. Objeví se nějaký jiný? Kači překvapí při krádeži v ordinaci Na Návrší dívku Moniku. Krádež vyšetřuje Honza, který nechá Moniku jít. Jejich cesty se ale zanedlouho opět zkříží. Kdo je neznámá dívka a jak ovlivní životy lidí v Hradišti? Roman přesvědčí Soňu, že nemůže za Ireninu nehodu. A ptá se, jestli stále platí nabídka na společné bydlení ve vile Bernátů. Co mu Bernátovic rodina odpoví? Rudolf a Petr se dostanou opět do sporu. Tentokrát ne jenom kvůli ordinaci, ale taky kvůli svým dětem – Vendy a Šimonovi. Proč asi?