Hlavní navigace

Cesty domů: 19. díl – Zranění

[Tisková zpráva] Honza má strach, aby si Roman, který teď žije ve vile, nechtěl vzít jeho rodinu jako rukojmí. Když se Honza dozví, že se Jonáš zranil a Roman byl u toho, jeho podezření ještě zesílí. Opravdu ho chce Roman prostřednictvím kluků zastrašovat? Soňa je v šoku. Honza jí řekl, že přistoupí na rozvod, ale chce, aby mu soud svěřil kluky do jeho péče. Má šanci soud vyhrát? Petr zjistí, že Zina Bernátová napsala na karty některých pacientů tajemné vzkazy pro Rudolfa a Petra týkající se jejich minulosti. Najdou pacienty, kteří jim tuhle záhadu vysvětlí? Vendy jede nakoupit do hospody maso, auto má ale poruchu. Naštěstí kolem jede zručný „automechanik“, který Vendy pomůže. Kdo se z něj nakonec vyklube?

Sdílet

Sledujte devatenáctý díl nového původního seriálu Cesty domů v pondělí 22. listopadu ve 20.00 na Primě.

Honza má strach, aby si Roman, když teď bydlí ve vile, nechtěl vzít jeho rodinu jako rukojmí. Vážně přemýšlí o tom, že mu přestane jít po krku, aby mu nedával záminku mstít se na Soně a dětech. Když se Honza dozví, že se Jonáš zranil a Roman byl u toho, jeho podezření ještě zesílí. Okamžitě letí do nemocnice, kde je kvůli Jonášovu zranění velké pozdvižení. Opravdu Jonášův úraz zavinil Roman? Chce Honzu prostřednictvím kluků zastrašovat?

Pacientka Marie Faltýnová znovu přivede do ordinace Na návrší svého syna s bolestmi břicha. Petr diagnostikuje akutní zánět slepého střeva a volá sanitku. Faltýnová si chce stěžovat na Rudolfa za zanedbání péče, protože Rudolf mladíka nedávno z ordinace vyhodil. A chce změnit lékaře. Petr zjistí, že Zina Bernátová napsala na karty některých pacientů tajemné vzkazy pro Rudolfa a Petra týkající se jejich minulosti. Faltýnová je mezi nimi, ale nechce nic říct. Najdou Petr s Rudolfem pacienty, kteří jim tuhle záhadu vysvětlí?

Vendy už se naučila roznášet pivo, ale v některých případech je v hospodě u Bety víc ke škodě než k užitku. Například vaření jí pořád moc nejde. Chce Bety překvapit dobrým gulášem, ale připálí ho i s hrncem. Bety ji pošle nakoupit nové maso, auto má ale cestou poruchu. Naštěstí kolem jede cyklista, který se ukáže jako šikovný „automechanik“, který Vendy pomůže. Kdo se z něj nakonec vyklube?

Soňa je v šoku. Honza přišel do vily za zraněným Jonášem a přinesl jí podepsané rozvodové papíry. Přestal bojovat a vzal na vědomí, že se k němu Soňa už nevrátí. Ale o kluky chce bojovat dál, bude žádat, aby je soud svěřil do jeho péče. Soňa je máma, ale žije s chlapem, který měl podmínku. Honza má dost problémů sám se sebou, ale je policajt. Kdo z nich má větší šanci získat kluky do své péče?

Příště uvidíte: 20. díl – Koncert
Honza se dozví, že Monika je dcerou jeho nadřízené Míly. Je to pro něj šok, stejně jako pro Mílu setkání s dcerou, které nedopadne zrovna nejlíp. Přesto – najdou k sobě matka s dcerou zase cestu? Honza s Vejnarem dostanou od Míly úkol vyšetřit případ zastřeleného koně. Svým příchodem na statek Vášové nechtěně překazí státnímu zástupci Hlaváčkovi a celníkům dlouho plánovanou akci. Jakou bude mít celá akce dohru? Petr se opět setká s pacientkou Faltýnovou. Ta mu prozradí zásadní informace z minulosti svého otce, které souvisejí s tragickým pokusem Petra a Rudolfa utéct za hranice. Jak tyto informace ovlivní vztah mezi oběma znesvářenými lékaři?