Hlavní navigace

Cesty domů 29. díl – Výbuch

[Tisková zpráva] Roman dostane další anonym, který ho sice rozhodí, ale nehodlá si jím kazit slavnostní den. Až pozdě pochopí, o jak vážné varování šlo. Rudolf bojuje sám se sebou. Má Hlaváčka léčit, jak mu velí jeho profesní čest, nebo se má dívat, jak umírá? Šimon nevěří vlastním očím. Táta s bráchou doma otráveně uklízejí a Helča je kibicuje. Po Šimonovi chce, aby se taky zapojil. Nezavání to už trochu šikanou? Lída pozvala Karla Navrátila do vily. Nečekaně se tam ale objeví Rudolf, který reaguje dost divně. Že by na Lídina nápadníka žárlil?

Sdílet

Sledujte dvacátý devátý díl seriálu Cesty domů ve středu 16. února ve 20.00 na Primě.

Roman dostane další anonym, který ho sice rozhodí, ale nehodlá si jím kazit slavnostní den. Má totiž podepsat smlouvu na výstavbu nové radnice a pak jít na večírek se spoustou vlivných lidí. Přesto je z výhrůžek nervózní a vzteká se kvůli každé maličkosti. A opět se pohádá se Soňou. Až pozdě pochopí, o jak vážné varování šlo. A že bylo opravdu poslední.

Šimon nevěří vlastním očím. Táta s bráchou doma otráveně uklízejí a Helča je kibicuje. Po Šimonovi chce, aby se taky zapojil. Ten z toho není nadšený. Tohle už vážně zavání šikanou. Když do toho přijde ještě Jarka a začne mluvit o tom, že viděla zlevněné svatební šaty, Šimon nechápe. Copak se všichni zbláznili? Nastane konec světa, když se s Helčou neožení? Vždyť spolu chodí chvíli. Jenže Helča to najednou vidí jinak. A Šimonovi je ještě hůř.

Soně dochází trpělivost. Roman už to vážně přehání. Že se hádá s ní, na to už si pomalu zvykla. Ale že se dohaduje s Vendy a křičí na kluky kvůli každé blbosti, se jí vůbec nelíbí. Najednou mu všechno vadí. Chtěl by žít s ní, ale neumí žít s její rodinou. Soňa ho chápe – pořád tu o někoho zakopává, pere se o koupelnu a nemá moc soukromí. Ale chce, aby Roman pochopil, že ona se z vily nehne. Její a Romanovy představy o šťastné budoucnosti ještě nikdy nebyly tak rozdílné…

Rudolf je vzteklý. Chtěl se podívat, jaké testy podstoupila Vendy, když byla v nemocnici. Jenže mladý Kosík výsledky testů zašantročil, ale Vendy prý o všem informoval. Tak se Rudolf vypraví za ní do vily. Tam ho ale čeká nepříjemné překvapení. Vendy je doma, ale Lída si na návštěvu pozvala nějakého chlapa. Tím je Karel Navrátil. Rudolf ho ale vůbec nebere na vědomí. Že by na nápadníka své ženy žárlil?

Alice se chovala arogantně k Hlaváčkovi. Odmítla mu provést potřebná vyšetření. A Hlaváček si na ni chce stěžovat Rudolfovi. V tom, že je Alice mizerná doktorka, jsou oba muži zajedno. A nejen v tom. Oba mají silně vyvinutý smysl pro profesní čest a nesnášejí porušování pravidel. Bude se Rudolf držet stejných pravidel i v případě Hlaváčka? Začne léčit chlapa, který zastřelil jeho ženu a kterého by nejraději viděl umřít? Nebo kterého by nejraději sám zabil?