Hlavní navigace

Cesty domů 42. díl – Udělat dojem

[Tisková zpráva] Hradišťská kriminálka dostane novou a mladou posilu, která tu způsobí pořádný rozruch. Jak nový přírůstek přijmou Vejnar s Honzou? A jak se s ním srovná Míla? Paní Venclová se od ošetřujícího lékaře dozví, že vůbec nemusí být v léčebně dlouhodobě nemocných. Proč ale Vencl trvá na tom, aby tam zůstala? Martin připravil pro své malé fotbalisty překvapení, pozval na trénink velkou fotbalovou legendu. Kdo se na kluky přijede podívat? Rudolf si dělá starosti o svou vrchní sestru Zlatu. Jejích modřin už si začali všímat i ostatní lékaři. Co se se Zlatou děje a proč to Rudolf tají?

Sdílet

Sledujte čtyřicátý druhý díl seriálu Cesty domů v pondělí 4. dubna ve 20.00 na Primě.

Každý se může naučit něco nového, i Roman. Vezme do auta mladou a krásnou stopařku, která s ním nezastřeně flirtuje. Roman je nejen okouzlený, ale s úžasem zjišťuje, že s ní není schopný držet krok. Zřejmě už flirtovat zapomněl. Soňu zná od základní školy, oni dva si nemusejí na nic hrát, a v poslední době není na flirt ani čas, ani nálada. Roman se to rozhodne napravit. Co pro Soňu vymyslí?

Na hradišťskou kriminálku razantním způsobem nastoupí nová posila – mladá a krásná slečna, poručík Tereza Sluková. Vejnar s Honzou se rozhodnou, že si budou hrát na zlé policajty a vynesou ji v zubech. Aby se jí pomstili za to, že kvůli ní musel odejít jejich parťák. Jenže Vejnar ambiciózní slečně brzy zobe z ruky. Odolává jen Honza. A taky Míla, která tuší, že Tereza je ona v mladším vydání. Míle je jasné, že Tereza je protekční holčička, kterou jí na oddělení někdo dosadil. Jenže kdo?

Martin nemá dobrý den a může za to jeho nevlastní sestra – Vendy. Na jeho malé fotbalisty se přijede podívat Antonín Panenka. Jenže na hřišti se motá i Vendy, která přišla podpořit své synovce. Když Martin odběhne řešit nějakou závadu, Vendy kluky rozdivočí a Martin najednou před velkým Mistrem vypadá, jako kdyby je neuměl srovnat. Martin se jde uklidnit do hospody na partičku karet. Když je hra v nejlepším, opět zasáhne Vendy. Co Martinovi provede?

Vencl se nechová sprostě jenom ke svým kolegům v nemocnici, ale také ke svým nejbližším. Jeho matka se od ošetřujícího lékaře dozví, že vůbec nemusí být v léčebně dlouhodobě nemocných, že je zdravá a dokáže se o sebe postarat sama. Vencl ji tam uklidil, aby mohl volně nakládat s jejím bytem i penězi. Proto také živil nenávist matky k Martině. Martina se ale nehodlá vzdát a rozhodne se matčinu nevraživost překonat. Povede se jí to?

Rudolf má starostí až nad hlavu a Hlaváček vyžaduje jeho plnou péči. Rudolf také čím dál víc srovnává lidmi přeplněný dům Bernátových a prázdný byt Míly, ve kterém je čím dál častěji sám, protože Míla má vztah hlavně se svou prací. Starosti mu dělá taky jeho vrchní sestra Zlata. Jejích modřin už si začali všímat i ostatní lékaři na oddělení. Co se se Zlatou děje? Rudolf to evidentně ví. Ale proč jí nepomůže a všechno tají?