Hlavní navigace

Cesty domů 61. díl – Není naděje

[Tisková zpráva] Roman ví, že u Soni skončil, ale pořád se nevzdává. Vypraví se za ní do vily se složkou plnou důkazů o tom, koho kdy podplatil. Soňa mu radí, ať je odnese na policii. Poslechne ji Roman? Martin dělá pořádek ve svých věcech a přemýšlí o tom, co bude s Helčou, až on bude sedět v kriminále. Ale Helča má řešení. Co Martinovi navrhne? Kači s Ríšou a Ondrou se chystají na oslavu k Bernátům. Jejich plány ale překazí paní Dvořáčková. Našel se dárce, jehož ledvina se hodí pro Ondru. Jak Ondrova operace dopadne?

Sdílet

Sledujte šedesátý první díl seriálu Cesty domů ve středu 8. června ve 20.00 na Primě.

U Bernátů se chystá velký mejdan. Důvodů k oslavě mají několik. Rekapitulovat může hlavně Rudolf. Od té doby, co se vrátil do vily, jsou si s Lídou v jistém ohledu bližší než dřív. Benefici ke svým narozeninám nakonec přežil a ani to nebylo tak strašné. Navíc mu k narozeninám poprvé přišel popřát i Martin. Do důchodu neodchází, ředitel mu prodloužil smlouvu, takže dál zůstává primářem kardiochirurgie. Rudolfovi dělají radost i jeho dcery. Vendy se usadila, a dokonce má rozumné plány do budoucna. A Soňa konečně poslala Hamzíka do háje. Právě s ní má Rudolf velké plány. Co své starší dceři nabídne?

Na oslavu k Bernátům se chystají i Kači s Ríšou a Ondrou. Jejich plány ale překazí paní Dvořáčková. Tentokrát její příchod znamená dobrou zprávu. Našel se dárce, jehož ledvina se hodí pro Ondru. Mají jet okamžitě do Prahy, Ondru budou operovat ještě dnes. Ondra znervózní. Sice je na dosah toho, co si tak dlouho přál, ale zároveň má velký strach. Raději by šel na svačinu k Bernátům. Do nemocnice s ním nakonec jedou jak Dvořáčkovi, tak Kači s Ríšou. Vědí, že mají před sebou dlouhé hodiny čekání. Jak Ondrova operace dopadne?

Vendy se před rodinou vytasí s překvapením. Dostala se na školu a od září bude studovat v Praze. Šimon má na oslavě taky co zapíjet. Končí mu tříměsíční služba lapiducha, kterou dostal jako trest, a on si může zase obléknout bílý plášť. Už si ho ale nechce věšet na interně. Učarovala mu kardiochirurgie. Rozhodl se udělat si atestaci, ale v Praze. Někdo na Vendy přece musí dohlédnout. Překvapením ten večer ještě není konec. Co se Šimon dozví od Mileny, až se vrátí z oslavy zpátky do karavanu?

Martin dělá pořádek ve svých věcech a přemýšlí o tom, co ho čeká v nejbližší budoucnosti. Vyšetřují ho sice na svobodě, ale kriminálu se určitě nevyhne. To by se musel stát zázrak a Hamzík by se musel jít přiznat. Co bude s Helčou, až tu Martin nebude? A co si počne táta? Martinovu beznadějnou situaci mu přijde připomenout taky Jarka. Svou dceru s kriminálníkem nenechá, odvede si ji. Ale Helča se nenechá manipulovat. Chce být s Martinem. Co mu nečekaně navrhne?

Roman ví, že u Soni skončil, ale pořád se nevzdává. Snaží se jí omluvit za to, že mu ujely nervy a on na ni vztáhl ruku. Jenže ona ho neposlouchá a nechce s ním mluvit o samotě. Roman se proto vypraví za Soňou do vily. Se složkou plnou důkazů o tom, koho kdy podplatil a s kým uzavřel zfalšovanou smlouvu. Soňa mu radí, ať dokumenty odnese na policii. Ona se k němu sice nevrátí, ale zato si ho bude alespoň trochu vážit. Roman nakonec souhlasí, ale nemá odvahu jet tam sám. Chce, aby Soňa jela s ním…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).