Hlavní navigace

Cesty domů 63.díl - Smíření

[Tisková zpráva] Martin váhá: Má nebo nemá pozvat na svou svatbu s Helčou i Bernáta? Nakonec najde odvahu a za Rudolfem zajde. Jakým návrhem ho docent překvapí? Honza sice souhlasil, že zůstane s kluky u Bernátů, ale všechno tam na něj padá. Čím ho rodina zaskočí? Míla začala znovu úřadovat ve své kanceláři a zavolá si na kobereček Tomáše. Uzná, že je Tomáš přes všechny své chyby dobrý policajt, který by se jí mohl hodit? Nebo ho bez milosti vyhodí? Roman se s lékaři domluví, že podepíše reverz a dál se bude uzdravovat doma. Karolína jim slíbí, že se o něj vzorně postará. A Roman se obává, že splní, co slíbila. Proč má ze své manželky najednou strach?

Sdílet

Sledujte poslední předprázdninový díl seriálu Cesty domů ve středu 15. června ve 20.00 na Primě.

Roman je po bouračce stále v nemocnici. Nemůže se moc hýbat a vůbec není jisté, jaké budou mít jeho zranění následky. Navíc za ním každou chvíli chodí Karolína, která využívá, že se před ní Roman nemůže nikam schovat, že nemá kam utéct. Přesto se Roman s lékaři domluví, že podepíše reverz. Karolína jim slíbí, že se o něj bude vzorně starat. Roman nepochybuje, že svůj slib dodrží. Když si uvědomí, jak je bezmocný a odkázaný na její pomoc, přepadne ho úzkost. A strach mu poprvé v životě nenahání žádný dvoumetrový chlap.

Míla začala znovu úřadovat v kanceláři a vymetat smetí, které tu zůstalo po jejím předchůdci. A zavolá si na kobereček Tomáše. Ten tuší, že mu Míla spočítá všechny jeho hříchy. Proto se jí snaží předejít a oznámí jí, co zjistil o Romanově bouračce. A dušuje se, že už s ním skončil a teď udělá všechno proto, aby ho dostal za mříže. Jak Míla zareaguje? Uzná, že je Tomáš přes všechny své chyby dobrý policajt, který se dostal velmi blízko nejen k Romanovi, ale i Ctiborovi, a mohl by se jí hodit? Nebo ho bez milosti vyhodí?

Martin s Helčou chystají narychlo svatbu. Prstýnky mají, svědky taky, obřad bude u nich doma. Martin má ale jedno velké dilema. Má nebo nemá pozvat na svatbu i Bernáta? Přeci jen mu on i Soňa hodně pomohli a jejich vztahy se v poslední době vylepšily. Na druhou stranu Bernátům zemřela dcera, takže docent asi nebude mít náladu na nějakou veselku. Martin nakonec najde odvahu a za Rudolfem zajde. Ten nejen souhlasí, ale Martina zaskočí. Svatba bude. Ale u Bernátů!

Honza sice souhlasil, že zůstane s kluky vile, jenže tam na něj všechno padá. Zpráva, že se tu bude konat svatba, ho trochu zaskočí. Přesto, že rozumí úmyslu využít ji jako terapii pozitivním šokem, který by aspoň na chvíli zahnal smutek, jemu se nechce prožívat ničí štěstí. Má plnou hlavu smrti Soni. Obzvlášť, když mu Tomáš naznačuje, že podle záznamů její nehoda a smrt rozhodně nebyla náhoda. Jak se Honza nakonec rozhodne?

Šimon pomáhá Vendy, jak může. Ví, že jí stačí krůček k tomu, aby se zase zhroutila. Visí na ní Jonáš s Ivanem, kterým chybí máma. A Vendy je vždycky uměla rozesmát, proto se snaží před nimi držet a nesesypat se. Jenže k blbnutí teď v sobě sbírá poslední zbytky sil. Navíc řeší zásadní otázku. Má nebo nemá nastoupit v září do školy do Prahy? Může nechat mámu v tomto stavu doma samotnou? To, že bude daleko od Šimona, je momentálně vedlejší. Ale Šimon se vytasí se zajímavým nápadem. Co Vendy navrhne?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).