Hlavní navigace

Cesty domů: 66. díl – Neslibuj

[Tisková zpráva] Sylva nemá na zaplacení dluhu učiteli klavíru, vypadá to, že se bude muset s výukou rozloučit. Jak Bára nedostatek peněz vyřeší? Petr se stále vykrucuje a nechce říct konečné rozhodnutí ohledně ordinace. Co bude Ríša dělat? Vrátí se zpátky k tátovi na kardiochirurgii? Šimon jde na sraz z gymplu, na němž potká i svou první lásku Lenku. Jak jejich setkání po letech dopadne? Bára udělala s Romanem divy. Dokázala, že se nechal ostříhat, oholit a vyvézt na terasu. Co na to Karolína? A jak dlouho Romanovi nový impulz do života vydrží?

Sdílet

Bára stojí před akutním problémem. Sylva nemá na zaplacení dluhu učiteli klavíru. Vypadá to, že se bude muset s výukou rozloučit, což dává samozřejmě Báře za vinu. Bára sice práci má, ale také dluhy, které musí splácet. Proto se odhodlá k zoufalému činu. Vnikne do vily, aby si odnesla rodinnou památku – perlovou soupravu po prababičce. Jenže ukrást šperky je jedna věc a prodat je druhá. Jestli se k tomu Bára vůbec odhodlá. Pokud ne, jak jinak nedostatek peněz vyřeší?

Karolína by mohla mít důvod ke spokojenosti. Báře se podařilo nemožné – vykřesat z Romana po několika měsících jiskřičku života. Najde ho oholeného a ostříhaného, jak sedí na terase a vyhřívá se na sluníčku. Jak dlouho mu nový impulz do života vydrží? Jenže to by nesměl žít s Karolínou. Ta okamžitě pojme podezření, že se Bára s Romanem spolčuje za jejími zády. Navíc ji obviní, že jim doma ukradla peníze. Ne že by je Bára nepotřebovala… Vypadá to, že Bára přijde o práci, kterou tolik potřebuje. Nebo se jí Roman zastane?

Petr se stále vykrucuje a nechce říct konečné rozhodnutí ohledně ordinace. Ríša tak pořád zůstává bez práce. Co bude dělat? Vrátí se zpátky k tátovi na kardiochirurgii? Situace se vyhrotí na návštěvě u Bernátových, během níž se všichni pohádají. Petr až doma přizná Pacině pravý důvod své nerozhodnosti. Ríša je kvalitní doktor a on na něj jednoduše žárlí. Bojí se, že kdyby s ním začal Ríša pracovat, pacienti si budou myslet, že je Petr starý a na svou práci už nestačí. Bude mít Petr odvahu říct to samé do očí i Ríšovi?

Zatímco Vendy se chystá první den do nové školy, Šimon jde na sraz z gymplu. Vendy předpokládá, že se tam pořádně opije. Netuší ale, že Šimon na srazu potká i svou první lásku Lenku. Zdá se, že Lenka není v životě moc šťastná a Šimon jí vůbec není lhostejný. Šimon zapomene, že měl vyzvednout Vendy u Bernátových, a skončí s Lenkou u nich doma. Jak jejich společná noc dopadne? A hlavně – co pak Šimon řekne vyzvídající Vendy?

Zdá se, že Honza má na Báru se Sylvou a Dorotkou poslední dobou štěstí, dost často je potkává u Bernátových. Důvod se vždycky nějaký najde. Třeba ten, který vymyslela Dorotka. Sylva by u Bernátů mohla cvičit na klavír a ona by si zatím pohrála s Jonášem a Ivanem. Honza je pro, ví, že Lída bude jedině ráda, když dům trochu ožije. A kluci potřebují trochu rozptýlení. Nepotřebuje ho náhodou i on sám?

Sledujte šedesátý šestý díl seriálu Cesty domů ve středu 14. září ve 20.00 na Primě.