Hlavní navigace

Cesty domů: 7. díl – Myslím to vážně

[Tisková zpráva] Karolína si nasadí do hlavy, že se s ní chce Roman rozvést, protože už ho nepřitahuje. Tak své ženské zbraně vyzkouší na Martinovi, svém bývalém manželovi. Toho Karolínino svádění rozruší, což sledují s obavami Petr a Šimon. Nezodpovědný pacient Karel Kovář má nečekaný záchvat a lékaři marně bojují o jeho život. Ríšu jeho smrt psychicky rozhodí. Čím dál tím víc přemýšlí o tom, jestli má smysl, aby dál zůstával na kardiochirurgii. Dívejte se na sedmý díl nového původního seriálu Cesty domů v pondělí 11. října ve 20 hodin na Primě.

Sdílet

Ríša si neví rady s pacientem Karlem Kovářem, který dostal nečekaný záchvat. Přivolá na pomoc Rudolfa, který rozhodne operovat. Pacientovi se ale přitíží a zemře. Ríša vypjatou situaci těžce nese a obviňuje se, že smrt Kováře zavinil svou nerozhodností. Čím dál tím víc přemýšlí o tom, jestli má smysl, aby dál zůstával na kardiochirurgii. Soňa by mu ráda pomohla, ale neví jak. Kdyby tak s Ríšou promluvil Rudolf. Jenže ten se k tomu vyjádřil jasně: pacienti občas umírají a doktor tu není od toho, aby nad nimi brečel. Ríša se musí naučit s podobnými situacemi vypořádat sám.

Rudolf je z Kovářovy smrti rozladěný víc, než dává najevo. Nesnáší, když pacienti umírají proto, že jim nedokáže pomoct. Navenek by to ale nikdy nepřiznal. Útěchu hledá u Míly, která má na věc jiný názor. Ríšovi by možná pomohlo vědět, že není sám, koho smrt pacienta zasáhla. Rudolfa zajímá, co si o Ríšovi v nemocnici myslí Lída. Ale jakmile jde o doktořinu, Lída otrocky věří v Rudolfův úsudek. Navíc je duchem někde jinde. Jela s Pacinou na zkoušku Hradišťánku a dětem se představila jako jejich nová sbormistryně.

Karolína pochopila, že obviněním Táni Novákové nic nezíská, tak ho stáhla. Našla taky další důvod, proč se s ní chce Roman rozvést. Už ho zkrátka nepřitahuje. Spravila by to plastika obličeje? Nebo snad nová prsa? Než se rozhodne, co udělá, vyzkouší Karolína své ženské zbraně na Martinovi, svém bývalém manželovi. S potěšením zjistí, že fungují. Martina ale Karolínino svádění hodně rozruší, což s obavami sledují Petr a Šimon.

Mezi Honzou a Soňou zavládlo příměří, dokážou spolu posedět u ohně a zavzpomínat na staré časy. Soňa je ráda, má dost jiných starostí. Nejen s Ríšou, ale i s pacienty. A také s Romanem, kterého Karolíniny útoky vytáčejí. Pořád je to ale jediný člověk, který jí dokáže připravit neuvěřitelné překvapení a rozesmát.

Příště uvidíte: 8. díl – Všechno, co potřebuju
Honza stráví se Soňou společný den, jeho štěstí ale netrvá dlouho. Soňa má pro něj nepříjemné překvapení – rozvodové papíry. Honza je odmítne podepsat. Přesvědčí ho Soňa nakonec? Ivana s Jonášem čeká první fotbalový zápas, přípravami žije celá rodina. Jenže zápas je zrušen, Orlíci z Hradiště konzumačně prohráli. Kdo za to může? Viníkem je jejich trenér Martin. Karolína na něj sehrála divadýlko a svedla ho, takže prošvihl zápas. Ríša se nemůže vzpamatovat z Kovářovy smrti. Rudolf se nad ním nakonec smiluje a vymění si s ním službu. Ríša tak míří do ordinace Na Návrší ke Kači. Kéž by tu mohl pracovat častěji…