Hlavní navigace

Cesty domů: 73. díl – Svádění

[Tisková zpráva] Pokud si Bára myslela, že se Sylva trochu uklidnila, mýlila se. Její pubertální sestra těžce nese, že Bára začala chodit s Honzou, a ještě zdaleka neřekla své poslední slovo. Co Sylva provede tentokrát? Vendy se rozhodla ustoupit a začít se Šimonem znovu. Ale zarazí ji, že od jejich garsonky má klíče i Lenka. Vyloží si to po svém a zachová se přesně podle vzoru svého otce. Co Vendy udělá? Státní zástupce Hlaváček moc dobře ví, že mu zbývá jen pár týdnů života. Proto odchází z nemocnice na revers. Že by si chtěl užít Tomáše? Nebo má jiný důvod? Tereza je šťastná, že se může vidět s matkou a mladším bráškou. Jejich rodinná pohoda ale rychle vezme zasvé. Co se stane?

Sdílet

Pokud si Bára myslela, že Sylva se už trochu uklidnila, mýlila se. Její pubertální sestra jí prozradila velké tajemství. Zamilovala se do Honzy. A dost těžce nese, když se dozví, že Bára s ním už měsíc chodí. Když Sylva zjistí, že Bára s Honzou strávila romantický večer v penzionu, vztah sester se ještě víc vyhrotí. Honza situaci nevidí tak černě – podle něj je to jenom chvilkové poblouznění, které Sylvu za pár dní přejde. Ale Bára moc dobře ví, čeho je Sylva schopná. Čím Sylva Honzu šokuje a k jakému zoufalému činu se odhodlá?

Vendy se už v duchu rozhodla, jak vyřeší svůj vztah se Šimonem. A sbírá k tomu odvahu. Nakonec se odhodlá a jde za Šimonem do garsonky. Je ochotná začít znovu, ale velice opatrně. Má ovšem jednu podmínku – o Lence už nikdy nebudou mluvit. Jenže důvod jejich sporu zrovna v tu chvíli vejde do dveří, které si odemkne vlastním klíčem. Vendy popadne vztek. Ona kvůli Šimonovi probrečela celou noc – a Šimon si mezitím Lenku k sobě nastěhoval? A dal jí dokonce klíče? Jako typická Bernátová si nenechá nic vysvětlit a jedná. Jak setkání Vendy se Šimonem, které začalo tak nadějně, nakonec dopadne?

Jedná i státní zástupce Hlaváček, který moc dobře ví, že mu zbývá jen pár týdnů života. Proto odchází z nemocnice na revers. Ne proto, aby si co nejvíc užil Tomáše, ale aby dotáhl do konce svůj poslední případ – Martina Kosíka. I na konci svého života myslí víc na práci než na rodinu. Tomáš se ale chce o otce postarat. Odveze ho domů a stráví s ním nějaký čas. Možná se v něm hnulo svědomí, možná chce jen odpovědi na otázky, které se mu tolik let honí hlavou. Odpoví mu na ně Hlaváček? A co se syn od otce ve vzácně důvěrné chvíli dozví?

Tereza si užívá společné chvíle s matkou a bráškou. Ale jejich pohodu naruší její otec, který vtrhne k Tereze domů, aby si ženu a syna odvedl. A Terezu varuje, aby se ani nesnažila za nimi někdy chodit. Tereza nechápe, proč jí otec pořád nevěří. Ale je jí jasné, kdo ho proti ní očkuje. Došlápne si na Kryštofa. Ten ale dělá, že o ničem neví. Našel si práci, seká latinu a rozhodně se nehodlá namočit do žádné akce svých bývalých kumpánů. Může mu Tereza věřit? Nebo jí Kryštof zase jenom lže?

Karolína je čím dál víc závislá na lécích na uklidnění. Potřebovala by další dávku prášků, ale je čím dál těžší si je obstarat. Proto zoufale kope kolem sebe. V jednu chvíli se doprošuje Báry, v další ji vyhazuje. Dorazí ji Tomáš, který se za ní zastaví. Prý naposled, rozhodl se jejich románek skončit. Stejně už není o co stát. Jak hluboko ještě Karolína klesne? A najde se někdo, kdo jí pomůže vyhrabat se zase nahoru?

Sledujte sedmdesátý třetí díl seriálu Cesty domů v pondělí 10. října ve 20.00 na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).