Hlavní navigace

Cesty domů: 75. díl – Smrt

[Tisková zpráva] Bára nedala na radu Honzy ani lékařů, kteří doporučují pro Sylvu odbornou péči, a vzala ji z nemocnice domů. Dokonce jí koupila piano. Jak Sylva zareaguje a čím Báru zaskočí? Za Terezou přišel Hlaváček. Chce vyslechnout její matku a nevylučuje, že si ji na policii nechají. Tereza je v šoku. Byl by schopný to opravdu udělat? Na Hlaváčka má pifku i Rudolf. Martin dostal kvůli Hlaváčkovi u soudu šest let nepodmíněně. A Petr se z toho zhroutil. Rudolf se za státním zástupcem vydá, aby si s ním promluvil. Kdo další ještě ten den u Hlaváčka zazvoní? Do vily Bernátových přibyl nový nájemník. A všichni jsou z něj naměkko. Nejvíc asi Lída, která by starost o vnučku nejraději převzala do svých rukou.

Sdílet

Bára nedala na radu Honzy ani lékařů a vzala Sylvu z nemocnice domů. Svou sestru vychovává tolik let sama, zažily toho spoustu, zvládnou i tohle. Aby Sylva viděla, že to s ní Bára myslí dobře a že má snahu se Sylvou vycházet co nejlépe, připraví pro sestru překvapení. Vezme si půjčku a koupí Sylvě starší piano. Honza s Bářiným nápadem ale nesouhlasí. Podle něj Sylva s Bárou mazaně manipuluje. Co když se pokusí o sebevraždu znovu? Sylva potřebuje odbornou péči, měla by být v léčebně. A ne dostávat od Báry drahé dary. Kdo z nich bude mít nakonec pravdu? A čím Sylva Báru zaskočí?

Tereza je nešťastná. Před několika lety dostala do vězení bráchu, teď i otce. Pokud jí Kryštof to, co se tenkrát stalo, odpustil, tak Sluka to určitě neudělá. Nezapomene své dceři, že mu nasadila želízka. Hlaváček navíc za Terezou přijde s neuvěřitelným nápadem. Chce předvést k výslechu Terezinu matku. A nemůže vyloučit, že si ji na policii nechají. Tereza je v šoku. To přece Hlaváček nemůže myslet vážně. Zkouší snad ten starý, nemocný a krutý chlap, co všechno Tereza vydrží? Dřív ho obdivovala, teď už ho však nenávidí. Ale co kdyby svou hrozbu Hlaváček splnil a mámu opravdu zatkl? Co by bylo s Filípkem?

Na Hlaváčka má pifku i Rudolf. Martin totiž dostal u soudu šest let nepodmíněně. A Petr se z toho zhroutil. Tak rychlý rozsudek a hlavně tak přísný trest nikdo nečekal. Rudolfovi se honí hlavou spousta otázek. Udělal to Hlaváček proto, aby se Rudolfovi pomstil? Je mu teď dobře na duši, když Rudolfovi i Petrovi znovu ublížil? Rudolf se netají s tím, že by Hlaváčka nejraději zastřelil. A že se nemůže dočkat, až Hlaváček proletí komínem. A taky mu to řekne. Rudolf ale není jediná návštěva, která se ten den u státního zástupce zastaví. Kdo další u Hlaváčka zazvoní, aby mu řekl, jak ho nenávidí?

Do vily Bernátových přibyl nový nájemník – malá Agátka. Z miminka jsou všichni naměkko. Nejvíc asi Lída, která by starost o vnučku nejraději převzala a hned všechno organizuje. A neuvědomuje si, že jí to nepřísluší. Kači tlačí na Ríšu, aby si to s Lídou vyříkal. Jasně se dohodli, že u Bernátových budou jen do porodu. A pak se zase přestěhují do Kačina bytu. Ne že by u Bernátových neměli pohodlí a ne že by se Lídina pomoc občas nehodila. Ale jedno jim přece jen chybí – soukromí. Najde Ríša odvahu tohle všechno Lídě říct? A pokud ano, pochopí ho Lída?

Sledujte sedmdesátý pátý díl seriálu Cesty domů v pondělí 17. října ve 20.00 na Primě.