Hlavní navigace

Cesty domů: 77. díl – Felix

[Tisková zpráva] Tereza zničila Kryštofovo zakrvácené tričko, čímž zlikvidovala důkaz, který ho mohl usvědčit z vraždy Hlaváčka. Tomáš se s ní kvůli tomu pohádá. Jak to mohla udělat, vždyť kryje vraha! Rudolfova Felixe v lese někdo postřelil. Pes má zlomenou nohu a vypadá to s ním zle. Dostane se z toho, nebo ho Rudolf bude muset nechat utratit? Karolína se přestává kontrolovat. Pro hrst prášků je schopná udělat naprosto cokoliv. A nepřestává na Báru naléhat, ať si spolu otevřou restauraci. Nechá se Bára jejími řečmi zlákat? Nebo bude mít dost rozumu a dá od Karolíny ruce pryč? Vejnar Honzovi vyčítá, že se s Bárou ukvapeně rozešel. Co by on za takovou ženskou dal! Honza sobě pomoci nedokáže, ale Vejnarův problém vyřešit umí. Co svému parťákovi poradí?

Sdílet

Tereza zničila důkaz, zlikvidovala Kryštofovo zakrvácené tričko. Tím ale naštvala Tomáše, pro kterého je Kryštof jasný viník – to on zavraždil jeho otce. Jak to mohla udělat? Jak může krýt vraha, i když je to její bratr? Tomáš s Terezou se kvůli tomu ostře pohádají. Přesto Tomáš při výslechu, který vede plukovník Mladý, neřekne o tričku ani slovo. Je mu jasné, že by byla Tereza obviněna z maření vyšetřování a skončila by v cele. A na to ji má příliš rád, i když ho příšerně namíchla. Proto Tomáš Mladému podsouvá svou teorii o Kryštofovi. Jenže Mladý má svou vyšetřující verzi, která směřuje k úplně jinému viníkovi.

Rudolf se vrací z lesa, kde venčil Felixe, a má pro všechny špatnou zprávu. Felixe někdo postřelil. Rudolf psa sice nechal operovat, ale zranění se špatně hojí a přidaly se i komplikace. Felixe má v péči veterinářka Zemánková, která sdílí Rudolfův názor, že nemá smysl psa déle trápit. Pokud se jeho stav nezlepší, bylo by prý lepší nechat Felixe utratit. Celá Bernátovic rodina v čele s Kači se ale proti tomuto názoru postaví. Felix se utrácet nebude! Je to sice lovecký pes a je především Rudolfa, ale oni ho zachrání, i kdyby měl nadosmrti kulhat. Podaří se jim to?

Bára přišla jako obvykle k Hamzíkovým, ale tentokrát se jí naskytl nečekaný pohled. Celý byt je vzhůru nohama a Karolína nikde. Bára se lekla, že byt někdo vykradl. Ale to jen Karolína hledala doma nějaké léky. A když je nenašla, vydala se pro ně do ordinace. Bára má na ni vztek, ale zároveň jí je Karolíny líto. Jak může někdo takhle klesnout? Radí Karolíně, aby se šla léčit a postavila se zase na nohy. Karolína má ale jinou vizi. Na nohy by ji postavilo, kdyby si nepřipadala tak zbytečná. Kdyby se mohla něčemu věnovat. Třeba restauraci, kterou by vedla spolu s Bárou. Nechá se Bára touto lákavou nabídkou přesvědčit? Nebo bude mít tolik rozumu, že dá od podnikání s Karolínou raději ruce pryč?

Honza si myslel, že když se s Bárou rozejde, bude mít víc času na kluky a jeho život se konečně trochu zklidní. Jenže ono je to naopak. Báru nemůže vyhnat z hlavy i proto, že ji pořád všude potkává. A pořád má snahu dostávat ji z nejrůznějších průšvihů a chránit ji. Vejnar má na jeho chování jednoznačný názor: Udělal chybu, že takovou ženskou pustil k vodě. Měl by se s ní dát zase dohromady. Co on by za to dal, kdyby jednou přišel domů a někdo by tam na něj čekal. Tedy kromě křečka. Na to má jednoznačný názor zase Honza. Co svému parťákovi poradí a k čemu se Vejnar odhodlá?

Sledujte sedmdesátý sedmý díl seriálu Cesty domů v pondělí 24. října ve 20.00 na Primě.