Hlavní navigace

Cesty domů: 80. díl – Hodiny

[Tisková zpráva] Lídě dává její svědomí pořádně zabrat. Přejela člověka a způsobila mu těžké zranění. Jak tohle vysvětlí Rudolfovi, na jehož oddělení Kryštof v kritickém stavu leží? Z bytu státního zástupce Hlaváčka se po jeho vraždě ztratily starožitné hodiny. Kdo je ukradl? A mohla by tato stopa pomoct Tereze dostat se z vězení? Báru čeká po návratu domů překvapení. Sylva si sbalila věci a odstěhovala se. Kde teď bude bydlet? Honza podle záznamu průmyslových kamer přijde na to, že po silnici, na níž někdo srazil Kryštofa, jela v danou dobu Lída. Jak s touto informací Honza naloží?

Sdílet

Lídě dává její svědomí pořádně zabrat. Přejela člověka, a i když se z místa nehody zvedl a utekl, jak se později dozvěděla, byl těžce zraněný. Jak tohle jenom vysvětlí Rudolfovi, na jehož oddělení Kryštof v kritickém stavu leží? Navíc když v první chvíli řekla, že přejela nějaké zvíře? Její výčitky ještě zesílí, když do nemocnice přijde nešťastná Sluková, která se dožaduje návštěvy zraněného syna. Lída sbírá odvahu, aby se Rudolfovi přiznala, ale nemůže najít tu pravou chvíli. Tajemství ji mučí, je roztržitá, na všechny kolem sebe nepříjemná. Potřebovala by se někomu svěřit. Jenže komu?

Tomáš chodí jako tygr v kleci. Kryštof je v umělém spánku, takže bohužel nemůže vypovídat. Přitom právě on je klíčový svědek, který může objasnit, jak a kdy byl u státního zástupce Hlaváčka. Jeho výpověď by mohla pomoct dostat Terezu z vězení. Pak se ale Tomáš dostane k zajímavé stopě. Z bytu jeho otce se ztratily starožitné hodiny. Kriminálka předpokládá, že je ukradl ten, kdo Hlaváčka zabil. A že je mohl prodat. Začne je proto hledat v bazarech a starožitnictvích. Ke komu tato nová stopa kriminálku zavede?

Honza má pro kluky překvapení, bude spolu s nimi stavět sportovní auto. Kluci se krásně zabaví a on se alespoň trochu odreaguje. Ani Honza si ale nemůže nevšimnout promáčklého auta. A i jemu Lída namluví, že se na silnici střetla s nějakým zvířetem. Jenže Honza má k dispozici záznam z průmyslových kamer nad křižovatkou nedaleko místa Kryštofovy nehody. Takže vidí každé auto, které v danou dobu projelo inkriminovanou silnicí. Je jich spousta, ale jedno ho obzvlášť upoutá. Rudolfovo auto, které řídila Lída. Honza pojme podezření, že Kryštofa srazila právě ona. Jak s touto informací Honza naloží?

Báru čeká po příchodu z práce nemilé překvapení. Dorotka je sama doma a Sylva nikde. Bára z Dorotky vytáhne, že Sylva si sbalila věci a odstěhovala se. Bára je vzteky bez sebe. Co si na ni ještě její bláznivá sestra vymyslí? Objevit se teď ve dveřích, Bára ji snad přetrhne. Místo Sylvy se ale objeví Lukáš Brychta, Sylvin učitel na klavír. Protože tušil, že Sylva odešla narychlo, přišel Báře celou situaci vysvětlit. Uklidňuje Báru, že pro Sylvu bude lepší bydlet u něj. Lukáš na ni dohlédne a Sylva bude moct v klidu cvičit na piano. Smíří se s tím Bára?

Karolína, která se ve stacionáři léčí ze své závislosti na prášcích, opět selže. Nemá dostatek silné vůle, z léčení odejde a objeví se doma. Stýskalo se jí po Nikolce, chtěla ji vidět. Jenže doma už je i Roman, který nemá pro zfetovanou manželku pochopení. Varoval ji několikrát a na svá slova nezapomněl. Karolínu nekompromisně vyhodí. Karolína s kufrem bloudí celý den po městě a neví, kam má jít, do stacionáře už se vrátit nemůže. U koho nakonec zazvoní?

Sledujte osmdesátý díl seriálu Cesty domů ve středu 2. listopadu ve 20.00 na Primě.