Hlavní navigace

Cesty domů 83. díl – Já můžu za všechno

[Tisková zpráva] Lída se konečně nechala přesvědčit, aby šla na policii sepsat svou výpověď ohledně Kryštofovy nehody. Bohužel se tu ale nečekaně potká s Mílou. Co jí majorka řekne? A prozradí Lídino tajemství Rudolfovi? Ríša doma uklidňuje vystresovanou Lídu a kvůli tomu prošvihne jednu zásadní schůzku. Tím nepřímo zaviní něco, čeho bude už navždycky litovat. Karolína s Bárou jsou zase o krok blíž k otevření své restaurace. U Báry uspořádají gurmánské odpoledne, při němž vaří a servírují různé dobroty. Co udělá Roman, až zjistí, že bez jeho souhlasu je s nimi i Nikola? Dva malí kluci přinesli do ordinace k ošetření malého ježečka. A s ním i nášlapnou minu, kterou Helča nechtěně odjistí.

Sdílet

Lída se konečně nechala přesvědčit, aby šla na policii a sepsala svou výpověď ohledně Kryštofovy nehody. Bohužel se tu ale potká s Mílou, které dojde, proč sem ctihodná paní Bernátová přišla. A Lídu si kvůli tomu pěkně vychutná. Lída – místo aby se jí ulevilo – má rázem další starost. Bojí se, že Míla Rudolfovi všechno prozradí. Ve strachu, aby se nic nedozvěděl, začíná být Lída paranoidní. Nejenže kvůli ní musejí všichni Rudolfovi lhát jako malé děti, ale Lída se na všechny utrhuje. Chvíli si vylévá svůj vztek a vzápětí se hroutí. Svým chováním od sebe všechny odhání, ale zároveň je nešťastná z toho, jak se jí vzdalují. Jak dlouho ještě bude trvat, než všechno praskne?

Ríša začíná mít nervy nadranc. V práci se po něm vozí táta za to, že probudil Kryštofa z umělého spánku. A ještě mu nařídil Kryštofa znovu operovat přesto, že šlo o velmi složitý zákrok. Doma jsou zase trable s mámou, která na něm nezdravě visí. Když mu Lída zavolá a podle hlasu je evidentně na dně, Ríša se vyděsí a spěchá za ní domů. Zůstal jediný, kdo ještě stojí při ní. Zatím… Kači ale na Ríšu naléhá, ať situaci nějak řeší. Ona už nechce docentovi lhát. Jenže Ríša se nechce postavit proti mámě. Bohužel právě kvůli mámě prošvihl jednu zásadní schůzku. A tím nepřímo zavinil něco, co už se nedá vzít zpátky.

Karolína se zase vzchopila a Bára jí dala další šanci. Takže jsou zase o krok blíž k otevření restaurace. Udělají si doma u Báry malou generálku. Pozvou Honzu i s klukama a uvaří a naservírují jim samé dobroty. Příjemné odpoledne si s nimi užívá i Nikolka. Jak se ale vzápětí ukáže, je to bez Romanova vědomí a souhlasu. Ten si nepřeje, aby se Nikolka s Karolínou stýkala. Karolína musí dceru tátovi vrátit. Má ale strach. Pomoc jí nabídnou Honza s Bárou. Jak je Roman přijme a co jim ve vzteku řekne?

Jakmile se Tereza dala trochu dohromady a zapomněla na vazbu, uvědomila si jednu zásadní věc. Brácha už je opět jednou nohou v kriminále, ona má tuto zkušenost taky za sebou. Mámu s tátou nepředělá, ale musí myslet na malého Filipa. Je mu teprve šest let a podle toho, jak ho táta vychovává, kluk roste jedině pro kriminál. Chce si o Filipovi s rodiči promluvit, jenže táta ji vyhodí. Jaké překvapení na ni ale čeká doma?

Stresující zážitek má za sebou i Helča. Dva malí kluci našli a přinesli do ordinace k ošetření malého ježečka. Spolu s ním ale sebrali v lese i nášlapnou minu. Tu Helča vezme do ruky a nechtěně odjistí. Jak se jim podaří minu zlikvidovat? A jaké překvapení na Kosíky ještě čeká?

Sledujte osmdesátý třetí díl seriálu Cesty domů v pondělí 14. listopadu ve 20.00 na Primě.