Hlavní navigace

Cesty domů: 86. díl – Odchod

[Tisková zpráva] Bára má před sebou velký den. Na slavnostní otevření restaurace Nad Splavem pozve všechny své blízké. Jak dlouho očekávaný večer dopadne? Lída se našla – na recepci v nemocnici jako obvykle. Jak se s ní přivítají Ríša a Vendy? A co jí řekne Rudolf? Kači je pořád naštvaná na Ríšu, že se jí nezastal. Odejde i s Agátkou z vily zpátky do svého bytu. Ríša spěchá za ní, aby se jí omluvil. Vrátí se společně do vily, nebo už zůstanou u Kači? Honza se těší na večerní slávu, ale přes den ho čeká méně radostná věc. Roman má dnes první přelíčení ve věci dopravní nehody, při níž zahynula Soňa. A u toho Honza musí být.

Sdílet

Bára se rozhodla risknout další možné problémy. Nevycouvala z projektu restaurace, ani když zjistila, že jejím společníkem bude místo Karolíny Roman. Naopak – právě ji otevírá. Za pomoci Karolíny dolaďuje poslední detaily, kontroluje kuchaře, vítá postupně všechny pozvané. A modlí se za to, aby první oficiální den v restauraci Nad Splavem dopadl lépe, než ten zkušební. Aby se neobjevil Roman a její velký večer jí nezkazil. Nebo se nestalo něco ještě horšího. Budou její prosby vyslyšeny?

Sláva, Lída se našla! V nemocnici za recepčním pultem, jako by se nic nestalo. A tam se od Ríši a Rudolfa dozví, co je nového. Takže okamžitě letí i za Vendy na kardiochirurgii. Zatímco Ríša s Vendy jsou rádi, že mámu vidí, Rudolf se k ní staví odmítavě. Lída zajde také do ordinace za Petrem Kosíkem. Trápí ji totiž ekzém na rukou. Petr jí nejen poradí s jejím zdravotním problémem, ale pozve ji k nim domů. Pacina ji určitě ráda uvidí. Jenže Pacina místo přivítání sestře vynadá. Vyčte jí, že celou situaci si zavinila sama a ještě citově vydírala své děti. Měla by se okamžitě vrátit a všem se omluvit. Poslechne ji Lída?

Kači je pořád uražená a na Ríšu jenom vrčí. Ríšu by ale ani ve snu nenapadlo, že až přijde z nemocnice, Kači i s Agátkou budou pryč. Kači odešla i s malou zpátky do svého bytu. Ríša spěchá za nimi. Kači mu připomene, že ona vždycky stála na Ríšově straně, i když s ním třeba v duchu nesouhlasila. A že napříště chce mít vedle sebe muže, který se dokáže zastat své rodiny. A ne maminčina mazánka. Ríšovi teprve v tu chvíli dojde, jak Kači ublížil, když se zastával mámy. Omluví se jí. Přijme Kači jeho omluvu? A vrátí se zpátky do vily, nebo bude chtít, aby s ní Ríša zůstal v jejím bytě?

Honza se sice těší na večerní slávu v restauraci, ale jeho hlavu zaměstnává úplně jiná věc. Koná se první přelíčení s Romanem ve věci dopravní nehody, při níž zahynula Soňa. Honza tam musí jít. Rád by viděl, jak soudce Romana pošle za mříže. Ale bojí se toho, že Roman se nějak vykroutí a Honzovi se vysměje. Jak soud s Romanem dopadne?

Filípka přivedli k Tereze domů policajti. Malý brácha ukradl v obchodě drahou pudřenku. Prý pro mámu jako dárek k narozeninám. Poradil mu to táta. Když něco chce, má to jít ukrást. Tereza je na mrtvici. Copak její táta chce, aby Filip taky skončil v kriminále? Tomáš vymyslí, jak malého potrestat. A Terezu přesvědčuje, ať všechno ohlásí sociálce a nechá si Filípka přidělit do péče. Ale Tereza nechce jít proti svým rodičům. Rozhodne se jít za nimi a o malém bráchovi si s nimi promluvit. Bude její výchovná mise u Slukových úspěšná?

Sledujte osmdesátý šestý díl seriálu Cesty domů ve středu 23. listopadu ve 20.00 na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).