Hlavní navigace

Cesty domů: 88. díl – Vyhlášení války

[Tisková zpráva] Tomáš opět naváže spolupráci s Hamzíkem. Jaký bude první úkol, který od něj dostane? A co na jeho mimopracovní aktivitu řeknou Honza s Vejnarem? Sylva se chystá strávit první noc s Lukášem. Jenže místo v Lukášově objetí skončí v nemocnici s podezřením, že chtěla spáchat sebevraždu. Co se mezi nimi stalo? Roman ví, že Honzovi nejvíc uškodí, když ublíží Báře. Pošpiní ji proto v očích sociálky, takže hrozí, že Bára přijde o Dorotku. Jak na to zareaguje Honza? Lída poté, co se vrátila do vily, koná dobro. Ve snaze pomoct Rudolfovi sezve k nim domů lékaře na pracovní večeři. Jak netypická sešlost dopadne?

Sdílet

Tomášovi leží v hlavě Romanova nabídka, aby s ním opět spolupracoval a donášel mu, co proti němu chystá policie. Neodolá a souhlasí. Roman mu dá první úkol: přesvědčit souseda jeho účetní, aby proti ní stáhl své obvinění. Tomáš všechno řekne Tereze. Ta není dvakrát nadšená z toho, že Tomáš se vrací k životu, jaký vedl dřív. Ale ví, že s Tomášem nehne. Navíc je tu možnost, že Roman Tomášovu dvojí hru neprokoukne. Co ale na Tomášovu spolupráci s Romanem řeknou jeho parťáci?

Honza se definitivně rozhodl. Zničí Romana – ať to stojí, co to stojí. Chce, aby byl vrah jeho ženy potrestaný. Tentokrát na to ale půjde jinak. Přes Romanovu účetní Skovajsovou. Honza s Vejnarem využijí toho, že ona má problémy se sousedem a je předvolaná k výslechu. Tak ji zkusí trochu zmáčknout. Jenže o všem se dozví Roman, který na služebnu napochoduje i se svým právníkem. Jak se mohl tak rychle dozvědět, že si ji Honza s Vejnarem pozvali na policii? A bude Skovajsová vůbec za těchto okolností vypovídat?

Sylva pořád bydlí u Lukáše, ale zdá se, že konečně dospěla a chová se rozumně. Sice přestala docházet za psychologem, ale jinak seká dobrotu. Tím, že svou starší sestru nevidí, ani se s ní nehádá. Možná i proto, že konečně našla lásku. Má plnou hlavu Lukáše a ráda by s ním strávila svou první noc. Tak se na ni důkladně připravila. Báru později vzbudí nečekaný telefonát. Není to Sylva, ale nemocnice. Sylva skočila pod vlak. Bára je v šoku. Co se stalo mezi Sylvou a Lukášem? A byla to opravdu jen nehoda, jak Sylva tvrdí? Nebo další pokus o sebevraždu?

Bára má opět starostí až nad hlavu. Je zadlužená, po nocích dělá únavnou práci ve fabrice, byla u ní sociálka. A teď po Sylvině nehodě se všechno jenom zhorší. Martina ji přesvědčuje, ať Sylvinu léčbu svěří odborníkům. Jenže Sylva nechce o sociální péči ani slyšet. Stejně tak Dorotka – má hrůzu z toho, že půjde zase do azylového domu. Na Bářině situaci se navíc podepsal i Roman, když o ní sociálce napovídal samé lži. Bára se bojí, co bude dál. Ale Honza ví, co bude. Odpoví Romanovi ve stejném duchu. Co udělá?

Lída se po svém návratu do vily všem nejen omluvila, ale také se pokouší konat dobro. Každému dá nějaký dárek. Rudolfovi dost specifický. Ví, že se v nemocnici rozhoduje o koupi nového přístroje pro mimotělní oběh. A že ředitel Dvořák se o tom chce nejdřív poradit, přestože Rudolf má už jasno. Tak pozve všechny lékaře k nim do vily na večeři. Co jí na její iniciativu Rudolf řekne? A jak večeře v netypickém složení dopadne?

Sledujte osmdesátý osmý díl seriálu Cesty domů ve středu 30. listopadu ve 20.00 na Primě.