Hlavní navigace

Cesty domů 89. díl – Zázraky neumím

[Tisková zpráva] Pacina nasadila jemný, ale vytrvalý teror. Před Petrem schválně trousí narážky na svatbu a čeká, jak Petr zareaguje. Ten má ale jasno – ženit se nehodlá a basta. Změní někdy názor? Tomáš dál pokračuje ve spolupráci s Romanem. Sežene mu zbraň. Co má Roman s policejní pistolí v plánu a kdo se teď musí mít nejvíc na pozoru? Nikola Hamzíková se bojí táty, proto od něj uteče a schová se u kluků v Bernátovic vile. Co udělá Honza, až to zjistí? A kdo by toho mohl zneužít? Martině Neumannové se udělá zle a musí být okamžitě převezena do nemocnice. Co se jí stalo?

Sdílet

Pacina nasadila jemný, ale vytrvalý teror. Před Petrem schválně trousí narážky na svatbu a čeká, co Petr udělá. Petr přesně ví, kam Pacina svými řečmi míří, ale schválně nereaguje. Pořád totiž nesebral odvahu požádat ji o ruku. Proto se do situace vloží Martin s Helčou a na pomoc si přizvou i Šimona. Všichni společně naléhají na tátu, aby se pochlapil a konečně se vyslovil. Jenže Petr už má jejich nátlaku plné zuby. Ženit se nehodlá a basta. Kosíkovi s Helčou ale mají svůj plán jak tátu přesvědčit a Pacinu překvapit. Co na ně vymyslí?

Tomáš pokračuje ve spolupráci s Romanem a splní další úkol, který mu Roman dal. Sežene mu zbraň. Nedělá si žádné iluze o tom, proti komu ji Roman hodlá použít. Než mu ji ale dá, řekne o ní parťákům z kriminálky. Tereza je proti tomu, aby se zbraň dostala k Romanovi, a chce ji naopak schovat. Ale Tomáš ji přesvědčí, že dát zbraň Romanovi je rozumný tah. Než mu ji ale odveze, nechá udělat záznam na balistice. A kdyby Roman na Honzu opravdu vystřelil, alespoň proti němu budou mít důkaz. Zbývá jediné – Honzu varovat, že Roman je teď ozbrojený, a tedy opravdu nebezpečný.

Honza dal Romanovi jasně na vědomí, ať dá ruce pryč od jeho rodiny, jinak se nezná. A Roman mu odpověděl ve stejném duchu. Proto se Honzovi vůbec nelíbí, když se Romanovi ztratí Nikola a najde se ve vile. Nikola se táty bojí, raději by byla s mámou. Protože se jí nechce domů, utekla k Bernátovým, kde má kamarády. Bohužel si k tomu vybrala nejméně vhodnou dobu. Honza se bojí, aby Nikolin útěk Roman nějak nezneužil proti němu. A neobvinil ho třeba z únosu. Nikolu je ale potřeba odvést co nejdřív zase zpátky k Romanovi. Kdo se toho ujme?

Bára je šťastná, že se vysvětlil Sylvin pád z vlaku a nešlo o žádný další pokus o sebevraždu. Sylva pořád bydlí doma a Bára by byla ráda, aby to tak bylo i nadále. Takže je vlastně dobře, že vztah Sylvy a Lukáše trochu ochladl. Proti Lukášovi Bára nic nemá, ale to, že ještě nedospělá Sylva bydlí mimo domov, by mohl zneužít Roman, který se chytá každé záminky, aby zlikvidoval Honzu. A poslední, co by Bára potřebovala, je to, aby ji opět popoháněla sociálka. Pochopí to Sylva, nebo bude s Bárou zase bojovat?

Martina Neumannová má jako sociální pracovnice napilno. Zatímco situace u Báry se začíná pomalu uklidňovat, starost má teď hlavně o Nikolu Hamzíkovou. Ta utíká od táty a trpí tím, že jí Roman brání ve styku s mámou. Martině ale dělá starost ještě něco jiného. Už delší dobu má nějaké zdravotní problémy. A právě když se Martina dohaduje s Romanem u něj v bytě, udělá se jí natolik zle, že musí být převezena do nemocnice. Co se jí stalo?

Sledujte osmdesátý devátý díl seriálu Cesty domů v pondělí 5. prosince ve 20.00 na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).