Hlavní navigace

Cesty domů: 91. díl – Bez servítek

[Tisková zpráva] Martinovi přijde rozsudek – dostal tři roky natvrdo a do vězení má nastoupit během pár dní. Martin se rozhodl, že trest přijme a nebude se dál odvolávat. Jak se s tím vyrovná jeho rodina? Celá kardiochirurgie řeší případ Martiny. Všichni vědí, že operovat ji rovná se vraždě. Ríša si přesto usmyslí, že ji vezme na sál. Najde se někdo, kdo mu v tom zabrání? Honza dostal Romana za mříže a netají se tím, jakou z toho má radost. Roman mu ale vyhrožuje, že se dostane ven a půjde Honzovi po krku. Po krku jde Honzovi i Míla, která mu vyhrožuje vyhazovem, protože nepostupoval legálně. Kdo z nich Honzu dostane dřív?

Sdílet

Martinovi přišlo poštou nepříjemné překvapení. Sice s tím počítal, ale netušil, že ho dostane ještě před Vánoci. Má si odsedět ve vězení tři roky natvrdo. Nástup za tři dny. Martin si všechno promyslel a rozhodl se, že dál už se odvolávat nebude a trest přijme. Ať má kriminál co nejrychleji za sebou. O tyhle Vánoce sice přijde, ale když bude mít štěstí, na ty příští už bude zase doma. Helča s jeho rozhodnutím nebojovat a neodvolávat se samozřejmě nesouhlasí. Petrovi se z té informace přitíží. Co na to Martinovi řekne Rudolf?

Kriminálka řeší, jak dostat Romana do vězení. Pracují sice na tom, aby proti němu shromáždili co nejvíc důkazů, ale ten hlavní jim pořád chybí. Tomáš jim navrhne, aby použili ne úplně legální formu. Někdo zmlátil prostitutku, s níž se stýkal i Roman. Co kdyby ji přesvědčili, aby svědčila proti němu? Romana by dostali na pár dní do vězení a měli by volnější ruce. Honza je nejdřív proti, nechce používat mafiánské praktiky. Ale pak se dozví informaci, která ho vyděsí. Rázem změní názor a je ochotný použít proti Romanovi cokoliv. Co se stalo?

Případem Martiny se zabývá celá kardiochirurgie. Všichni se přiklánějí k tomu, že ji není možné operovat. Vzít ji na sál by znamenalo poslat ji na jistou smrt. Jediný Ríša je opačného názoru. Strašně rád by ji zachránil, protože ví, co Martina znamená pro Kači. Věří, že Martina by mohla operaci přežít. Povolá si proto na pomoc specialistu z Prahy, který s ním souhlasí. Podobnou operaci už dělal a Ríšovi jeho postup schvaluje. Martina je nadšená, zákrok si přeje. Se vším možným rizikem. Najde se někdo, kdo Martině její rozhodnutí rozmluví?

Rudolf neví, co má dělat. Jeden jeho syn – Martin – jde do vězení přesto, že nic neudělal. A na grázla, který ho tam dostal, je policie krátká. Druhý syn se zase chystá spáchat profesní sebevraždu. Pokud totiž Ríša vezme Martinu na sál a ona mu umře pod rukama, definitivně ho to dorazí. Rudolf má pocit, že jako otec selhal, když nedokáže synům pomoct ve chvíli, kdy to nejvíc potřebují. Nebo nakonec najde nějaké řešení?

Romana sebrali a Honza se netají tím, jakou mu dělá radost vidět ho schlíplého a pěkně poníženého. Roman běsní a vyhrožuje Honzovi, že až ho právník dostane ven, půjde mu po krku. Po krku jde ale Honzovi i Míla. Je naštvaná, že ji Honza neposlechl a snížil se k Romanovým mafiánským praktikám. Dává mu týden na to, aby všechno urovnal, jinak Honzu z oddělení vyhodí. Honzovi je jasné, že do té doby musí Romana definitivně a zákonně usvědčit. A že mu jde nejen o práci, ale hlavně o život…

Sledujte devadesátý první díl seriálu Cesty domů v pondělí 12. prosince ve 20.00 na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).