Hlavní navigace

Cesty domů: 92. díl – Rozhodnutí

[Tisková zpráva] Karolína s Nikolkou se staví za Romanem, kterého pustili z vězení. Stráví spolu hezký den. Je šance, že se znovu dají dohromady? Že zase budou rodina? Martin se chystá do vězení. Na fotbale se s ním rozloučí malí Orlíci i jejich rodiče. Všichni věří, že Martin bude brzy zase zpátky. Splní se jejich přání? Ríša pořád váhá s Martininou operací. Ta mu ale dá nůž na krk. Buď ji bude operovat, nebo ona odmítne další léčbu. Přestože ví, že si tím podepíše rozsudek smrti. Jak se Ríša nakonec rozhodne? Roman má pro Honzu hodně zajímavý návrh. Ke všemu se přizná, ale výměnou za to chce, aby mu Honza umožnil utéct do zahraničí. Dokáže Honza tak lákavé nabídce odolat?

Sdílet

Honza se radoval, že se mu Romana podařilo dostat za mříže, ale ten tam dlouho nepobyl. Pitbull podplatil zmlácenou prostitutku, aby své obvinění proti Romanovi stáhla. Takže Roman je venku a na Honzu má pořádný vztek. Když se za ním zastaví Karolína s Nikolkou, na chvíli se vrátí staré časy. Karolína chce sice odejít, ale nakonec stráví společný den jako spokojená rodina. Nikolka je šťastná, že má oba rodiče u sebe a že ti se chvíli nehádají. Je šance, že by se znovu dali dohromady? Pak se ale Roman vypraví na schůzku. Jaké překvapení ho čeká, až se z ní vrátí?

Ríša pořád váhá s Martininou operací. Má čím dál větší pochyby, jestli se rozhodl správně, když se zákrokem souhlasil. Uvědomuje si, že se k jejímu případu nestaví jako doktor, ale spíš jako přítel. Martinu chce operovat hlavně proto, že si to přeje ona a Kači. Když se ale Martině pokusí zákrok rozmluvit, ta mu dá nůž na krk. Buď ji Ríša bude operovat, nebo ona odmítne léčbu. Čímž by si okamžitě podepsala rozsudek smrti. Na Ríšu tlačí i Vencl, který naopak operaci neschvaluje a Ríšu předem označuje za Martinina vraha. Jak se pod vším tímto tlakem Ríša nakonec rozhodne?

Martin se připravuje na nástup do vězení. Rozloučil se s rodinou, zbývá mu ještě rozloučení s malými Orlíky. Jonáš s Ivanem a Dorotkou mu namalují obrázek, rodiče malých fotbalistů mu vyjádří podporu. Všichni věří v Martinovu nevinu a doufají, že Martin se k nim zase brzy vrátí. Martin musí sebrat všechny síly, aby se ubránil dojetí. Snaží se být statečnější než Helča, která jeho nástup do vězení nese z celé rodiny nejhůř. A snaží se bojovat se strachem… Co ho ve vězení čeká?

Roman pod vlivem krásného dne, který strávil s rodinou, dospěje k zásadnímu rozhodnutí. Ani on už nechce pořád bojovat s Honzou. Co kdyby to prostě skončil? Co kdyby se s Honzou dohodl? Dá si s ním schůzku a nabídne mu lákavý obchod. Roman se Honzovi ke všemu přizná. Tím dostane z vězení Martina. Ale výměnou za to chce, aby mu Honza umožnil utéct. Roman se pak i s rodinou uklidí do zahraničí a Honza už o něm v životě neuslyší. Nabídka je pro Honzu víc než lákavá. Přistoupí na ni?

Vejnar s Tomášem a Terezou mají o Honzu strach. Moc dobře vědí, že jeho posedlost dostat Romana za mříže začíná být pomalu chorobná. Proto se za každou cenu snaží mu nějak pomoct. Když nemůžou najít nějaký důkaz proti Romanovi, zkoušejí jiné varianty. Kéž by našli nějakého dalšího svědka, kterého by mohli trochu zmáčknout. S jakým nápadem nakonec přijdou a co podniknou?

Sledujte devadesátý druhý díl seriálu Cesty domů ve středu 14. prosince ve 20.00 na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).