Hlavní navigace

Cesty domů: 93. díl – Na život a na smrt

[Tisková zpráva] Rudolf se obětoval za Ríšu a v noci tajně operoval Martinu, která zákrok nepřežila. Co udělá Vencl, až to zjistí? A jaké důsledky z toho vyplynou pro Rudolfa? Do města přijel střelec, nájemný vrah, který má za úkol zlikvidovat Honzu. Kde už se s ním Honza potkal? Jonáš vběhne před auto, které ho málem srazí. Kdo seděl za volantem? Honza už se nedá zastavit, rozhodl se Romana zabít. Ten zase netouží po ničem jiném, než si vyřídit účty s Honzou. Kdo koho nakonec dostane?

Sdílet

Rudolf se obětoval za Ríšu. Přijal na sebe odpovědnost udělat špatné rozhodnutí a v noci tajně operoval Martinu, která zákrok podle předpokladů nepřežila. Když se to dozví Ríša, zuří. Proč nepočkali, až přijede specialista z Prahy, který byl domluvený? Martina si mohla ještě noc odpočinout a třeba by měla šanci přežít. Ríša Rudolfovi vyčte, že pořád rozhoduje za něj. Jako za malého a neschopného kluka. Když se o smrti své sestry dozví Vencl, spustí proti Rudolfovi štvavou kampaň s jediným cílem – Rudolfa zničit. Mluví s novináři, podává stížnost na lékařskou komoru. Čím na jeho útoky docent odpoví?

Děti se chystají na vánoční besídku a Bára s nimi. Slíbila totiž, že i s Honzou zahrají malou roličku ve vánočním představení. Honza je ale roztěkaný, má plnou hlavu Romana a nechce se mu vystupovat před publikem. A ten text mu stejně neleze do hlavy. Cestou do školy během chvilky nepozornosti Jonáš vběhne před auto, které ho málem srazí. Honza se marně snaží uklidnit. Pak dostane zprávu od svých parťáků. Potřebují ho… Herec z něj tedy nebude, besídka se musí obejít bez něj. A Bára taky. Dorazí alespoň na předvánoční hostinu k Bernátovým?

Za Terezou přijde Sluková. Přizná se, že by chtěla péct vánoční cukroví, ale protože Sluka propil všechny peníze, nemá z čeho nakoupit suroviny. Přesvědčí Terezu, ať pečou spolu. Nad vanilkovými rohlíčky Tereza zase přesvědčuje mámu, ať od táty odejde. Intimní chvíli mezi matkou a dcerou ale naruší Sluka. Přinesl ženě vánoční dárek. A Tereza pochopí, že máma od táty nikdy neodejde. Nadává na něj, ví, že je to grázl, ale bez něj žít neumí. Nepřipomíná to Tereze něco?

Karolína s Romanem a Nikolkou se taky vypravují na besídku. Karolína prosí Romana, ať vydrží až do konce, Nikolka má pro něj dárek. Roman jí to ale nemůže slíbit. Má něco na práci a je nervózní, jak to dopadne. Karolína pochopí, že to souvisí s Honzou. Varovat ho nepůjde, policajty nesnáší, obzvlášť po tom, co ji sebrali. Ale přestává se jí to líbit. Myslela si, že zkusí žít všichni tři trochu v klidu, jako rodina. Nikolka si to zaslouží. Tak proč si Roman chce hrát na pistolníka?

Informátor práskne Tomášovi, že do města přijel střelec. Nájemný vrah, který má za úkol zlikvidovat Honzu. Když se Honza podívá na jeho fotku, ztuhne mu krev v žilách. To je přece chlap, který málem srazil Jonáše. Ale to není poslední šokující zpráva, kterou se Honza dozví. Ten samý střelec měl Honzu na mušce už před rokem a půl. Jenže místo něj tenkrát postřelil Soňu. Není těžké domyslet si, kdo si střelce najal. Roman chtěl už tenkrát Honzu zlikvidovat, aby nepřekážel jeho vztahu se Soňou. Honza je vzteky bez sebe. Proč mu to nedošlo dřív? Ale tentokrát to dotáhne až do konce. Co udělá?

Sledujte poslední díl seriálu Cesty domů v letošním roce v pondělí 19. prosince ve 20.00 na Primě.